Sarımsak Çayı İle Zayıflama-Sarımsak Çayları Zayıflatırmı

Sarımsak Çayı İle Zayıflama-Sarımsak Çayları Zayıflatırmı

sarımsak çayı Sarımsak günlük yaşamda yiyecek olarak kullanıldığında da zayıflatan bitkisel etki oluşturabilmektedir. Sarımsak ve soğan gibi besinlerin içerisinde yağ yakımını hızlandıran ve metabolizma hızını artıran bir takım bitkisel enzimler bulunmaktadır. Bu noktada bitkisel zayıflama denildiğinde sarımsak kürü ve soğan suyu ile zayıflama yöntemi gibi bitkisel çözümler ilk akla gelenler arasındadır. Ancak sarımsak aynı zamanda çay olarak ta kullanılmakta ve oldukça etkili kilo verme sonucu meydana getirebilmektedir. Tüm dünyada sarımsak çayı dünya tarafından en çok tanınan yıldızlardan bir tanesi olan Angelina Jolie tarafından tanıtılmıştır. Angelina Jolie ya 1 ayda 10 kilo verdiren sarımsak çayı ülkemizde de Dr Ender Saraç tarafından getirilmiştir. Sarımsak çayı zayıflatırmı diye aklınızda şüphe varsa Angelina Jolie nin mucie zayıflama temposuna ve başarısına bakmaları yeterli olacaktır. Şimdi Sarımsak çayı ile kilo verme ve zayıflama hakkında daha ayrıntılı bilgiler verelim.

Gerçekten isteyen herkesin zayıflayabileceğini belirten Uzman Doktor Ender Saraç, Angelina Jolie’nin 11 kilo vermesini sağlayan sarımsak çayının tarifini açıkladı.

Yaz yaklaşırken, başta kadınlar birçok insan zayıflamak için harekete geçmiş durumda. Uzman Doktor Ender Saraç, zayıflamak için atılması gereken ilk adımın kendini hazır hissetmek olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Laf olsun diye başlanan diyet ve egzersizlerin sonu gelmez. Diyet aceleye getirilecek bir şey değildir. Konsantre olmayı ve istek duymayı gerektirir.

İNCECİK OLDUĞUNUZU HAYAL EDİN
Saraç, yaza daha ince bir bedenle girmek isteyenlere bunu başaracaklarına inanmalarını ve şu imgeleme egzersizini yaparak beyinlerini de buna inandırmalarını tavsiye ediyor: “Duş aldıktan sonra rahat bir koltuğa oturun. Geriye yaslanın ve bedeninizi hissetmeye çalışın. Kendinizi 3 ay sonraki daha güzel, daha ince, daha güçlü, daha mutlu ve daha sağlıklı halinizle düşleyin. 3 ay sonra kesinlikle böyle olacağınıza inanın ve geleceği olmuş kabul edin. Bu enerji ve inancın, birkaç dakika boyunca tüm hücrelerinize akmasına izin verin.”

ANGELINA JOLIE’Yİ ZAYIFLATAN KARIŞIM
Zayıflamanın beyinde başladığını ve ağızda devam ettiğini belirten Ender Saraç, zayıflama sürecini hızlandırmak isteyenlere ise sabah-akşam sarımsak çayı içmelerini öneriyor. Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin tam11 kilo vermesini sağlayan bu çayı, Türk insanın beslenme alışkanlıklarına göre yeniden yorumlayan

Saraç, bu çayın nasıl yapıldığını şöyle anlatıyor:
“2 bardak suyun içine 4-5 adet parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil veya 4-5 adet parçalanmış kuru zencefil koyun. Yaklaşık 6 dakika kadar kaynatın. Daha sonra karışımın içine 2 adet büyük veya 3 adet küçük sarımsak ve yarım tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu katın. Ilınınca 2 küçük kahve kaşığı bal ekleyin. Bu çaydan her sabah ve akşam birer fincan için. Sarımsak çayını, çok açken veya çok tokken içmeyin. Hedeflediğiniz kiloya inene kadar birkaç hafta süreyle belirtilen oranda tüketmeye devamedin.” Ender Saraç, sağlıklı bir şekilde zayıflamak için dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle sıralıyor:

GÜNDE 7ÖĞÜN YEMEK YİYİN
– Günde 3 ana 4 ara olmak üzere toplam7 öğün beslenin. Kahvaltıda hep ekmek, simit ve peynir gibi besinleri tüketmek yerine yağsız sütle beraber müsli, tamb uğday ve mısır gevreği yiyin. Üzerine keten tohumu ve bol tarçın ekleyin.
– Et, tavuk, balık ve yumurta gibi hayvansal proteinleri öğle saatlerinde tüketmeye gayret edin. Etleri tüketirken derilerini çıkartın ve kesinlikle kızartmayın.
– Yumurtanın beyazına ağırlık verin. Hayvansal proteinlerle karbonhidratları aynı öğünde tüketmemeye gayret edin.
– Bir öğünde iki avuç dolusu yiyecekten fazlasını yemeyin.
– Akşamları daha çok sebze ve bulgur, tam tahıllı ekmek, kabuklu pirinç, esmer makarna gibi karbonhidratlarla beslenin. Haftada 2 kere de bakliyat tüketmeye çalışın.

SALATA VE ÇORBA ŞART
– Yemeklerinizde daha çok zeytinyağı kullanmayı tercih edin.
– Ara öğünlerde sabah az şekerli mevsim meyvelerini, öğleden sonra yine az şekerli ve meyveli ürünleri ya da yoğurt, ayran, süt ve kefir gibi yağsız süt ürünlerini tüketin.Bunların yanında ceviz içi, badem, fındık ve Antep fıstığı yemeyi de alışkanlık haline getirin.
– Gece yemekten 2 saat sonra sarı leblebi ve 2-3 adet kuru kayısı yiyebilirsiniz.
– Her öğünde yemeğin önünden yeşil salata yiyin veya sebze çorbası için.
– Şekerli ve asitli meşrubat içmeyin.
– Günde 7 bardak su için.
– Beyaz un ve beyaz şekerden, kızartmalardan, ağır yağlı şarküteri ürünlerinden,
kaymak ve derilerden, yağlı katkı ürünlerinden ve soslardan, şekerli veya şeker eklenmiş içeceklerden ve aşırı dozda tuz tüketiminden mutlaka uzak durun.

Uz.Dr. Ender SARAÇ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir