Lotus Çiçeği Faydaları ve Kullanımı-Lotus Çiçeği Bitki Çayı Zayıflama

Lotus Çiçeği Faydaları ve Kullanımı-Lotus Çiçeği Bitki Çayı Zayıflama

Lotus çiçeği zayıflama amacıyla kullanılan ve kendisinden dünyadaki en kıymetli zayıflama çaylarından bir tanesi elde edilen pek kıymetli bir çiçek türüdür. Lotus çiçeği zayıflama çayı Çin de gerçekten astronomik fiyatlara satılıyor. Lotus bitki çayı ile 3 Ayda 20 Kilo verilebilmektedir. Şimdi sizlere lotus çiçeğinin faydaları ve kullanımı hakkında bilgiler vereceğim. Lotus çiçeği bitkisi (beyaz nilüfer) çamurlu ve kirli ortamlarda yetişir.Buna rağmen bitkinin yaprakları sürekli temizdir. Çünkü bitki üzerine en ufak bir toz zerresi geldiğinde hemen yapraklarını sallar ve toz taneciklerini belli noktalara doğru iter. Yaprağın üzerine düşen yağmur damlaları da bu noktalara doğru yönlendirilir ve buradaki tozları süpürmesi sağlanır.

Lotus Çiçeği: Su zambağı da denilen geniş yapraklı bir su bitkisidir. Sarı Lotus Çiçekleri ile beyaz Lotus Çiçekleri farklı etkilere sahiptir.

Lotus Çiçeğinin Faydaları: Lotus Çiçeği mikrop öldürücüdür. Çiçeğini koklamak uyku verir. Kalbi kuvvetlendirir. Kökleri kabız yapıcı etkisi nedeniyle ishale karşı faydalıdır. Ayrıca, sinirleri yatıştırır ve ağrıları dindirir. Beyaz nilüfer sinirleri yatıştırır, uyku verir ve cinsel arzuyu azaltır. Lotus Çiçeği baş ağrısını giderir ve cinsel isteği arttırıcıdır.

Lotus Çiçeğir Nasıl Kullanılır? Zehirlenmelere neden olabileceğinden dikkatli kullanılmalıdır. Havuzlarda süs bitkisi olarak kullanılır. Hekimlikte ise köklerinden ve çiçeklerinden faydalanılır. Kökleri kabız edicidir. Lotus Çiçeği Kökleri kaynatılarak elde edilen su ile gargara yapılırsa boğaz iltihaplarına iyi gelir. Lotus Çiçeği Kök ve yaprakları lapa haline getirilip yaralara sürülürse iyileşmesini kolaylaştırır.

Lotus çiçeği bitkisinin bu özelliği yeni bir bina yüzeyinin tasarımı için araştırmacılara ufuk açmıştır. Bunun üzerine araştırmacılar Lotusun yaprağı gibi yağmur sularını kullanarak üzerindeki kiri temizleyen bina yüzeyleri üzerinde çalışmaya başlamışlardır. Bu çalışmalar sonunda ISPO isimli bir Alman şirketi Lotusan adı verilen cephe kaplama malzemesini üretmiştir. Asya ve Avrupa’da bulunan satış noktalarında piyasaya sunulan bu ürün için ‘deterjana gerek kalmadan 5 yıl boyunca kendini temiz tutacağı garantisi’ bile verilmiştir.

Doğadaki pek çok canlı kendi yüzeylerini koruyan çeşitli özelliklere sahiptir. Şüphesiz ne lotus bitkisinin yüzey yapısı ne de böceklerdeki kitin tabakası kendi kendine oluşmuştur. Hatta bu canlılar sahip oldukları üstün niteliklerden tamamen habersizdirler. Onları tüm özellikleriyle birlikte yaratan Allah’tır.

Bonn üniversitesinden wilhelm barthlott mikroskop altında yaptığı incelemelerde en az temizlik gerektiren yaprakların en pürüzlü yüzeylere sahip olduğunu fark etmiştir. Barthlott bunların en temizi olan lotus bitkisi üzerinde bir çivi yatağı gibi minik noktalar olduğunu buldu. Bir toz ya da kir zerresi yaprak üzerine düştüğünde belli belirsiz biçimde bu noktalar üzerinde iki yana sallanır. Bir damla su bu minik noktalar üzerinde yuvarlanınca zayıf şekilde tutunmuş olan kiri alıp götürür.

Diğer bir deyişle nilüfer çiçeği kendi kendini temizleyen bir yaprağa sahiptir. Nilüfer çiçeğinin bu özelliği araştırmacılara ilham kaynağı olmuş ve LOTUSAN adı verilen 5 yıl kendisini temiz tutacağı garantisi verilen dış cephe malzemesi üretilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir