zayıflamak için en iyi spor aleti hangisidir- kilo vermek için zayıflama aletleri

zayıflamak için en iyi spor aleti hangisidir- kilo vermek için zayıflama aletleri

zayıflamak için en iyi spor aleti nedir ve hangi spor aletini almalıyım gibi okurlardan çok fazla soru gelmeye başladı. Bizler de bu yazımızı zayıflamak için en iyi spor aleti nelerdir sorusuna yanıt vermek için ayırdık.

Her alet farklı bir kas bölgesini çalıştırır veya 2-3 kas bölgesini.Ama örnek veriyorum mekik sehpası karın kaslarını geliştirmende yararlı olur,düz sehpada bir çok şey yapabilirsin,Ağırlık sehpasında ağırlık kaldırırsın…gibi. Yani amaca göre spor aleti almak lazım.Zayıflamak için en iyi spor aleti koşu bandıdır.Ondan sonra kondisyon bisikletleri gelir.Ama kendi yaptığımı söyleyeyim.aç karna yapılan 40-45 dk lık koşular yağlarını eritir.Üstüne bir de karın hareketleri ve mekik de eklersen karın kasları da gelişmeye başlar.O bölgedeki yağların erimesinde etkili olur.

bizim evde bir tane eliptik bisiklet bir tane de kürek çekme aleti var ama kullanan yok öylece duruyor bir köşede, ilk zamanlar heveslenip almıştık, baya kullanıyorduk, bikaç ay sonra yüzüne bile bakılmamaya başlandı. en iyisi bir spor salonuna kaydolmak veya günlük düzenli yürüyüş/koşu ve egzersiz.

Zaman varsa yolu uzatıp günlük 2-3 km yürümek vücuda çok faydalı olacaktır.Aöma bu yürüyüşün nasıl olduğu da önemli.Yüksek tempolu olursa hem karın kaslarına hem de bacaklara çok faydası dokunur. Günde 5 km den aşağı olmamak üzere hızlı yürüyüş yapmak lazım.Özellikle sabah saaatlerinde.Bunun da tek yolu var.Sabah erken kalkıp iyi bir kahvaltıdan sonra işe araba yerine yürüyerek gitmek.Bu her vücudu hem zinde tutar hem de kalp-damar hastalıklarından korur.Daha geç yaşlanırsınız.

Aslında zayıflamak için en iyi spor aleti hangisidir cevabı, kişiden kişiye değişim gösterir.Kişinin azim ve kararlılığına kalmış.Kendine hedef koymadan yapılan tüm işlerde bu böyledir diyorum.3 aylık hedefler koyacak ve önüne bakacaksın.Kim ne derse desin çalışmaya devam edecek,programından sapmayacaksın.Aletlerin ne kadar işe yaradığını ancak 1 yılın dolunca görürsün.1 yıl sonra başlangıç seviyesini tamamlamış çatısı oturmaya başlamış bir vücuda sahip olabilirsin.Tabii bunlar hep sabırla ve yoğun çalışma ile olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir