Ziya şaylan hoca Exoderm ile Şarkıcı İzel Çeliközü tedavi etti

Sempatik şarkıcı İzel Çeliköz’ün uzun bir zamandır akne izlerinden muzdarip olduğunu biliyorsunuzdur. Sevilen şarkıcı İzel Çeliköz, ünlü estetik uzmanı Ziya Şaylan tarafından Türkiyede ilk defa uygulanan Ezoderm kimyasal peeling yöntemi ile 2 aşamalı bir operasyonla tedavi edildi. Güzel şarkıcının Hürriyet gazetesi kelebek ekinde çıkan röportajına göre, bu yeni kimyasal peeling (cilt soyma) yöntemin başarı oranı neredeyse %100 oranındaymış. Exoderm yönteminin diğer klasik kimyasal yöntemlerle cilt derisini soyma yöntemlerine göre üstün bir yanı bulunuyor. O da estetik operasyon sırasında dış deri tabakasının sadece 3 katmanının operasyonla soyulması olarak söyleniyor.
Diğer eski kimyasal piling estetik operasyonlarında ise derinin egzoderm tabakasının neredeyse tamamına yakını yani 7 katmanı soyulmaktaydı. Bu da deride komplikasyonlara sebep verebilmekte ve operasyon sonrası cildin iyileşme sürecini zorlaştırmaktaydı.

Sayın Ziya Şaylan hoca sayesinde ülkemizde yüzlerinde akne, sivilce, yara gibi izlerden muzdarip kişilere yüzde yüz tedavi şansı doğmuş oluyor. Şarkıcı İzel her ne kadar ameliyatın fiyatının pek te ucuz olmadığını söylese de bu işlemin başarısının psikolojik ve sosyal getirilerinin de paha biçilemez olduğunu hatırlamak gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir