Koltuk Altı Şişlik ve Ağrısı Nedenleri-Koltuk Altı Şişkinliği Tedavisi-Koltuk Altı Şişmeleri Belirtileri

koltuk altı şişkinliği-koltuk altının şişmesi
koltuk altı şişkinliği-koltuk altının şişmesi

Koltuk Altı Şişlik ve Ağrı Nedenleri-Koltuk Altı Şişkinliği Tedavisi-Koltuk Altı Şişmeleri Belirtileri

Koltuk altı bölgesinde şişlikler, şişkinlikler ve ağrılı nodüller hemen herkeste görülebilen rahatsızlıklardır. Koltuk altı bölgesindeki bu yağ bezelerinde sivilce benzeri ağrılı ve kızarıklıklı oluşumların nedenleri nelerdir? Koltuk altı bezeleri nasıl tedavi edilir. Şimdi bu konularda bilgiler veren bilgilendirici makale ile koltuk altı şişkinliği, koltuk altı şişlik, koltuk altı şişlik ağrı, koltuk altı şişmeleri ve
koltuk altı şişmesi gibi isimler ile anılan bu rahatsızlık nedir tedavisi nasıldır öğrenelim

koltuk altı şişlikleri adı verilen ve koltukaltında veya kasıkta çıban şeklinde sivilceye benzeyen acılı ve ağrılı , bazan kaşınan yaralar tıpta hidraedenitis adı verilen rahatsızlığın belirtilerindendir.

Yağ bezelerinin iltihaplanması kıl köklerinde ve çevresinde önce sivilce oluşur ve bu bulaşıcıdır. Kıl dibinde oluşan iltihap bağ dokusuna yayılır. Bağ dokularında oluşan düğümlenme ve fistül iltihaplanma ve sertleşme olur ve neticede fibröz oluşur. İltihaplanma yağ ve ter bezelerine yayılır. Hastalık kadın ve erkeklerde aynı oranda görülür.

Hastalık ilk zamanlar mercimek büyüklüğünde düğüm gibi iltihaplıdır ve bu sonra derinlere yayılır ve abseler oluşturur. Akne inversa ilerleyen devresinde büyük bir alana yayılır, koyu renkli bir görünümü vardır ve de ağrılı yazar izi oluşturur.

Yapılan tıbbi araştırmalara göre bu rahatsızlığı olanların asla peynir yememesi gerekir. çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur. Siyah çay, kahve ve kola içmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını önler.

Et ve et mamüllerine 5-6 ay ara vermek gerekir, çünkü asidoza sebep olur, buda birçok hastalığın ana kaynağıdır. Akşam yemeği yerine çok az yoğurt, meyve veya salata yenebilir veya sebze çorbası içilebilir.

Hayvansal besinler, tahıl, bakliyat ve hamurlu yiyecekler akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur. Ne kadar hamurlu besin o kadar yağ oluşur, çünkü nişasta glukoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.

Peynir, et ve mamüleride iltihaplanmaya sebep olur, çünkü aşırı yağ ve protein içerirler bunlarda aside dönüşür. Asidi nötürleştirmek için aşırı oranda mineral ve vitamin harcanır.

Asitle mineral birleşerek curuf oluşturur. Ortaya çıkan curufun içine bakteri, virüs ve mantarlar yerleşirler ve sürekli toksik maddeler üretirler. Bağışıklık sistemi curuf içindeki bu mikroplara müdahale edemez çünkü curuf içinde saklanmıştır.

Benim size önerim doktorunuza muayene olarak gerekli tıbbi tedaviyide ayrıca yaptırmanız olacaktır. Geçmiş olsun dileklerimi sunar ve acil şifalar dilerim.

“Koltuk Altı Şişlik ve Ağrısı Nedenleri-Koltuk Altı Şişkinliği Tedavisi-Koltuk Altı Şişmeleri Belirtileri” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir