Yeşil Elmanın Faydaları Nelerdir-Yeşil Elma Yararları ve Neye İyi Gelir?

Yeşil Elmanın Faydaları Nelerdir-Yeşil Elma Yararları ve Neye İyi Gelir?

Yeşil elma içerisinde bulundurduğu, C vitaminiyle birlikte B1, B2, PP, B5 B9 vitamin ve enerji deposudur. Vitaminleri en çok kabuklarında bulunduğundan kabukları soyulmadan tüketilmelidir. Kalorisi düşük olan yeşil elma birçok diyet menülerinde en gerekli besinler arasındadır. Yeşil elma Sabah aç karnına tüketildiğinde kanı temizleyerek vücuttan toksinin atılmasında ve bilinen en belirgin özelliği uykuyu açmasında ve vücudu dinçte tutmasına yardımcıdır.

Elmanın vücudu tok tutarak daza zinde ve düzenli tüketildiğinde zinde sağlıklı bir hayat sunar. İçerisinde bulundurduğu mineral ve vitaminler sonucu doğru bir diyet ile kullanılırsa zayıflamayı da hızlandırır. Elmanın zayıflamada en çok kullanılan ek besindir. Kullanım şekillerinden birisi ise elma suyudur. Birkaç elmasın ortadan ikiye bölünüp haşlanmasının ardından içerisine kabukları soyulmadan bir limon ya da portakal atıp üzerine de tarçın ya da karanfil eklenerek her gün bir bardak tüketildiği zaman zayıflamada etkili olduğu da bilinmektedir.

Yeşil elma hiçbir zararı olmaksızın birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Elmanın bir diğer kullanıl şekli ise elma sirkesidir. Bir bardak ılık suya bir kaşık elma sirkesi ve içerisine isteğe bağlı bal yada az miktarda şeker eklenerek sabah aç karnına içildiğinde metabolizmayı hızlandırır ve istenmeyen yağları eriterek zayıflamada bir hayli faydalıdır.

Yeşil Elma gün içerisine ne kadar tüketilmelidir?

Gün içerisinde 1 yada 2 orta boy elma yemek faydalı olacaktır. Ancak bu oranın biraz daha yüksek olduğu takdirde de hiçbir yan etkisi olmayacaktır. Yeşil elmanı hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Elma her mevsim bulunan bir meyve olduğundan günlük en az 1 tane tüketilmesi doktorlar tarafından da önerilmektedir. Buzdolabında en fazla iki hafta bozulmadan saklanabilmektedir.

Yeşil elmanın vücuda faydaları?

Yeşil Elma Zayıflatırmı

Zayıflamak isteyenler ama sürekli acıkıyorum yemek yeme ihtiyacı duyuyorum diyenle için özel bir besin yeşil elma. Tokluk hissi vererek vücudu dinç tutuyor. Diyet programlarında da doktorların oldukça fazla önerdiği ve düzenli tüketildiği takdirde oldukça faydalı olduğu bir meyve türüdür. Ani kan şekerleri ne neden olmayan elma tatlı ihtiyaçlarında da kullanılmalıdır. Farklı bir kullanım şekli ise; yeşil elmalar ortadan kesilip, ortalarına bir miktar marmelat konularak fırınlandığında lezzetli ve güzel bir diyet tatlısı olacaktır.

* Böbrekleri temizleyerek, kolesterolü düşürmeye yardımcı ek meyvedir yeşil elma.

* Romatizma rahatsızlığı çekenler içinde oldukça faydalıdır.

* Kan şekerini dengeler.

* Bağırsakta oluşan parazitlerin dökülmesinde de yardımcı ek besindir yeşil elma.

* Antioksidan özelliği olan yeşil elma vücuttaki toksinleri atarak temizler.

* Yapısında oldukça yoğun lifler vardır.

* Sindirim sistemi rahatsızlığı yaşayan kişilerde de yardımcı ek besindir.

* Kabızlık sorunu yaşayanlar mutlaka yeşil elmayı kabuklarıyla beraber tükettikleri zaman faydasını göreceklerdir. Kabuklarının tüketilmesinin nedeni, liflerin en çok kabuklarda bulunmasından kaynaklanmaktadır.

* Solunumu rahatlatıcı etkisi olan yeşil elma, nefes almakta zorlanan ve sigara kullanan kişilerde kullanıldığı zaman, sigaranın vücuda vermiş olduğu zararı temizleyerek dışarı atmasında yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir