tere tohumunun faydaları

tere tohumunun faydaları
tere otu yurdumuzda bolca ekimi yapılan otsu bir bitkidir. tere otu hakkında bilgi edinmek için okurlarımız genelde tere otu ile zayıflama ya ilişkin sorular soruyorlar ve tere otunun faydaları, faydası ve yararlarına dair bir makale yazmamız için talepte bulunuyorlar.

Dr Ender Saraç tarafından yapılan tere tohumunun faydaları yararları ve kullanım şekilleri hakkında bilgiler ;

*Sabahları aç karnına bir çay kaşığı tere tohumu ve bir tatlı kaşığı bal karışımını yer ve üzerine bir bardak sıcak su içerseniz hızla kilo verdiğinizi görürsünüz. Tere tohumunun metabolizma hızlandırıcı etkisi, bunu sağlar. Tadı acı olduğundan, bal miktarını fazla tutmakta fayda vardır.
*Kuvvet verici, vitamin noksanlıklarına karşı ve iştah açıcı olarak kullanılır.
*Afrodizyak özelliği vardır.
*Hastalıklara karşı direnci arttırır.
*Sigaranın zararlarını azaltır.
*Tere tohumu suyu, saç dökülmesi ve kepeklenmeyi önler.
*Tere otunun yenmesi, balgam söktürür.
*Bir çay kaşığı tere otunu, bir bardak soğuk suyla tüketirseniz, vitiligo’ya iyi gelir.
*Tere tohumları ,yaklaşık susam çekirdeği ebatlarında ama daha koyu parlak kırmızı renktedir. *Tere tohumunu aktif troid rahatsızlığı olanların kullanmasını önermem. Ama troidi yavaş çalışan pek çok kişinin verdiğim önerilere göre bilinçli kullanıldığında daha rahat kilo verdirdiğini gözlemledim.
*Tabii ki tere tohumu tek başına zayıflama için bir mucize değildir, asla öyle algılanmamalıdır. Fakat bazı durumlarda ek bir yardım sağlayabilir. Bazı firmalar tere tohumunun haplarını da piyasaya çıkarmışlar. Ancak fiyatları bana biraz yüksek geldi.
*Tere tohumunun tadı şiddetli buruk acıdır.Çekirdek halinde değil de öğütülmüş olarak almak daha uygundur.
*Tere tohumunu balla karıştırın.Üzerine sıcak su için
*Tere tohumunu , tadı çok buruk olduğundan 1 veya 2 küçük kahve kaşığı iyi,kaliteli bir balla karıştırıp yerek daha uygun olur.Tere tohumunu sabah aç karnına yuttuktan sonra üzerine bir fincan da sıçak su içmek etkisini arttırarak emilimine yardımcı olur.
*Tere tohumu ülkemizde yetişen,pahalı olmayan,doğal bir bitkidir. Tere tohumu kadar olmasa da yeşil,taze tere yapraklarının da kısmen canlandırıcı etkisi olabilir.
Önemli Uyarı: Aktif mide ülseri,kanaması,ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunun buruk acı tadı daha da rahatsız edici gelebilir.Bu kişilerin tere tohumunu dikkatli kullanmasını öneririm
tere otu resmi
tere otu tohumu sadece yemeklerde ve yiyeceklerde kullanılmaz.
tere otunun faydası zayıflamadan tutun da bazı hastalıkların iyileştirilmesine kadar uzamaktadır. tere otunun bunca yararları olmasına karşın tere otunun zararları çok azdır.

tere tohumu faydaları denilince zayıflama akla gelir. Zayıflamak için tere tohumu hapı, tere tohumu kürü, tere tohumu tableti gibi değişik yöntemler kullanılır. Bundan böyle artık aklımızda tere tohumu zayıflatırmı sorusu kalmamış olacak.

tere tohumu vitiligo, sedef hastalığı, egzama ve cilt lekeleri gibi değişik cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir.

tere tohumunun faydaları ibrahim saraçoğlu, ömer coşkun, ve ender saraç, suna dumankaya, ahmet maranki gibi bir çok bitkisel şifa uzmanınca da teyit edilmektedir.

tere tohumunun faydaları ve zararları

tere tohumunun yan etkileri ve tere tohumunun zararları hakkında pek bilgi bulamadık. Bu demek oluyor ki teretohumu zararlı bir bitki değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir