Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir-Mide Üşütmesi İçin Bitkisel Yollar ve Doğal Çözümler

Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir-Mide Üşütmesi İçin Bitkisel Yollar ve Doğal Çözümler

Mide üşütmesi karın ağrıları ile kendisini gösteren ve bizleri bir süreliğine de olsa yatağa mahkum eden bir üşütme türüdür. Midenin üşütmesi diğer üşütmelerden farklı olarak tüm vücudu etkiler ve genel bir kırgınlık ve halsizlik hissi oluşturur. Peki haplar ve ilaçlar haricinde mide üşütmesine ne iyi geliyor? Öncelikle midenize sıcak tampon uygulaması ve elbette istirahat, mide üşütmesinin doğal yoldan evde tedavisinde oldukça büyük fayda sağlıyor. Bunun yanında aşağıda sizlerle paylaşacağımız bitkisel yöntemler, doğal çözümler ve evde yapılabilecek kür tedavisi uygulamaları da mide üşütmesi için iyileştirici niteliktedir.

Mide Üşütmesi nedir?

Midenin kaldıramayacağı ısı değişimleri nedeniyle üşütmesidîr.

Nedenleri: Özellikle sabahları aç karnına soğuk içecekler içilmesidir. Aynca alınangıdalardaki soğuk-sıcak dengesizliğidir.

 Mide üşütmesine ne iyi gelir
Mide üşütmesine ne iyi gelir

Bitkisel ve doğal yöntemler ile öneriler:

* Herkesin bildiği gibi nane-limon kaynatılıp içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz kara­biber katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı mercan­köşk katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış kekik ince kı­yıldıktan sonra bir şişeninboğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldük­ten sonra bir kesmeşekerin üzerine beş damla damlatılarak kullanılır.

 

Mide üşütmesine bitkisel çözüm
Mide üşütmesini tedavi etmek amacıyla aşağıdaki reçeteler kullanılır.
Tedavi için gerekli malzeme : Nane limon su.
Hazırlanışı : Bir bardak suya 1 tatlı kaşığı nane ve bir adet limonun kabukları konup kaynatıllır. Günde 3 kere birer çay bardağı sıcak sıcak içilir

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir