Göz Kuruluğunun Tedavisi Nedenleri bitkisel çözüm göz kuruluğu nedir

Göz Kuruluğunun nedenleri aslında göz kuruluğu Tedavisi ve göz kuruluğu için bitkisel çözümler için de anlaşılması gereken bir meseledir. Göz kuruluğu nedir sorusunu cevaplamadan ve göz kuruluğu belirtileri hakkında bilgi sahibi olmadan göz kuruluğuna iyi gelen bitkiler ve göz kuruluğuna damla gibi çözümlere geçemeliyiz. bazen kendi yaşam tarzımız ve alışkanlıklarımız ile ilgili şeyler, göz kuruluğuna neden ve sebep teşkil etmektedir.

Göz kuruluğunun belirtileri nelerdir:

Gözde yanma batma kızarma kumlanma göz yorgunluğu gibi belirtilerle kendini gösteriyor.
Ciddi sorunlar yaratır!
Gözde yanma batma kızarma kumlanma göz yorgunluğu kontakt lens takmada zorluk gibi şikayetler ile ortaya çıkabilen göz kuruluğu ciddi sorunlara neden olabiliyor.
Problemi göz ardı etmeyin!
Dünya Göz Hastanesi uzmanlarından Op. Dr. Savaş Eriz “Göz kuruluğu probleminiz varsa ihmal etmeyin” uyarısında bulundu.
Göz kuruluğu çoğu insanda kronik bir rahatsızlık halini almış durumda. Dünya Göz Hastanesi doktorlarından Op.Dr. Savaş Eriz’e göz kuruluğunun nedenlerini ve tedavisini sorduk.
Gözyaşının temel görevleri nelerdir?
Gözün şeffaf ön yüzeyi olan korneanın sinirlerinin tahriş olmasını engellemek ve gözün net rahat görüşünü sağlamaktır. Gözün ön tabakasını kaplayarak pürüzsüz hale getiren gözyaşı gözün oksijen almasını ve beslenmesini sağlar. Dışarıdan gelen hastalıklara karşı gözün savunma bariyeri konumundadır ve yabancı maddelerin göze teması durumunda gözü yıkayıp temizler.
Göz kuruluğu kimlerde görülür?
Zamanımızın büyük kısmını klimalı kuru hava ile havalandırılan ofislerde ve bilgisayar başında geçirmek zorundayız. Ortam havasının kuruluğu ve bilgisayar başında saatler geçirmek göz kuruluklarına yol açar.
Ekran başında ve ofiste çalışanların düzenli aralar ile göz kontrolü gereklidir. Açık havada çalışanlar de risk altında. Küresel ısınmayla atmosferi değişmesi açık hava şartlarında çalışanlarda da benzer durumlar ortaya çıkarıyor. Uzun süreli kontakt lens kullanıcıları da dikkatli olmalı.
Körlük riski
Yaratabileceği sorunlar nedir?
“Gözyaşı gözün şeffaf ön yüzeyi olan korneanın sinirlerinin tahriş olmasını engeller. Gözyaşının görevlerinden de anlaşılacağı gibi eksikliği gözde uzun vadede ciddi problemlere hatta körlüğe yol açabilir. Ciddi olarak değerlendirilmesi tedavi gerekir.”
Göz kuruluğununTedavisi var mı ve göz kuruluğuna ne iyi gelir


Göz kuruluğu tedavisinde temel amaç göz ıslaklığını sağlamak için gözyaşını artırmak. Tedavide öncelikle bulunulan odanın nem oranının artırılması ve güneşli ortamlarda güneş gözlüğü kullanılması tavsiye ediliyor. Suni gözyaşları da tedavinin ilk basamağını oluşturuyor.
Fakat bu önlemler ileri derecedeki kuruluklarda yeterli olmayabiliyor. Gözyaşı boşalma kanallarına gözyaşı kaybını azaltmak adına geçici olarak tıkaç takılması aynı bölgenin kalıcı olarak lazer ile kapatılması ve daha da ileri durumlarda temel olarak kanser tedavisinde kullanılan ilaçların seyreltilmiş hallerinden oluşan ilaçlarla gözyaşı salgılama sisteminin yeniden düzenlenmesi yöntemleri uygulanıyor.
Kimler risk altındadır?
Ortam havasının kuruluğu ve bilgisayar başında saatler geçirmek ciddi göz kuruluklarına yol açabilir. Bu sebeple ekran başında ve ofiste çalışanların düzenli aralar ile göz kontrolü yaptırmaları gerekir.
Tıpkı cilt ve saçta olduğu gibi gözyaşı miktarı yaşın ilerlemesiyle birlikte azalır. Göz kuruluğu hem erkekleri hem de kadınları her yaşta etkileyebilse de rahatsızlık kadınlar arasında özelikler menopozdan sonra daha yaygın olarak görülür.
Kanser ilacıyla göz kuruluğu tedavisi

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Eriz kanser ve vücudun savunma mekanizmasının dengesini bozan hastalıklarda kullanılan ‘Siklosporin A’nın sulandırılmasıyla elde edilen ilacın göz kuruluğunun tedavisinde de kullanılarak ciddi olumlu sonuçlar alındığını belirtti. İlaç şu an başarıyla ileri derece göz kuruluklarında ve göz kuruluğu ile giden sistemik hastalıklarda kullanılıyor.

GÖZ KURULUĞU TEDAVİSİ

YAŞAM ŞEKLİ DEĞİŞİMİ İLE GÖZ YAŞININ KORUNMASI
Hastalara yaşadıkları ev ve iş ortamında nemin artırılması önerilir. Ayrıca yoğun sigara dumanı ortamında bulunmamaları belirtilebilir. Ağır vakalarda, kozmetik olarak beğenilmese de, buharlaşmayı önleyici gözlük vb. araçlar verilebilir.

GÖZ YAŞI REPLASMANI
Suni göz yaşları, kuru göz hastalığının başlıca tedavi yöntemidir. Dünya çapında birçok suni gözyaşı bulunmaktadır ve aralarındaki farklılıklar içerdikleri etken maddeye, ambalajına (çok kullanımlık şişe, tek kullanımlık ampul, vs) dayanır.

GÖZYAŞI YAPIMINI ARTTIRAN İLAÇLAR
Suni gözyaşları sadece göz yüzeyini yıkayıp uzaklaşırken, bu ilaçlar gözyaşı üretimi ile gerekli dokularda etkilerini gösterirler ve kişinin doğal gözyaşı yapımını arttırırlar.

CERRAHİ MÜDAHALE
Gözyaşı kanallarına koyulan bir tıkaç sayesinde mevcut gözyaşının yüzeyde tutulması mümkündür. Ancak bu tıkacın kayması, yer değiştirmesi gibi zorluklarla da karşılaşılabiliyor.

Göz kuruluğuna iyi gelen bitkiler ve göz kuruluğu için bitkisel çözümler
Göz kuruluğu sorunu ciddiye alınması gereken sorundur.Uzun süreli göz kuruluğu problemi yaşıyorsanız mutlaka doktor kontrolü gereklidir.Ardından bitkisel çözümleri denemek sizin sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

-1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 diş sarımsak uygun bir kap içerisinde iyi ezildikten sonra yapılan karışım temiz bez yardımıyla göze uygulanır.

-1 çay kaşığı nohut ve 1 çay kaşığı üzerlik tohumu kap içerisinde iyice ezilir.Toz haline getirilen karışıma yumurta ilave edilerek merhem kıvamına gelmesi sağlanır.Karışım alın bölgesine konur.

-Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kırmızı gül bir kaba konularak, üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.

“Göz Kuruluğunun Tedavisi Nedenleri bitkisel çözüm göz kuruluğu nedir” üzerine 15 yorum

 1. 8 AYDIR GÖZLERİMDE BATMA YANMA AŞIRI KAMAŞMA IŞIK VE GÜNEŞE KARŞI BAKAMAMA GİBİ ŞİKAYETLERLE ÇOK DOKTORA GİTTİM. GÖZ KURULUĞU VAR DEDİLER. SUNİ GÖZYAŞI DAMLALARININ HİÇ BİRİ FAYDA ETMİYOR. AKSİNE İYİCE YAKIYOR. KÖTÜ BİR DURUMDAYIM. BİR ÇARE BİLEN BİR ŞEY ÖNEREN VARSA ALLAH RIZASI İÇİN BANA YARDIMCI OLSUN. SANKİ DÜNYAM KARARDI.

 2. 2005 yılında dünya göz hastanesinde lazer oldum gözlük kullanmamak için hem gözüm düzelmedi hemde göz kuruluğum var.sonrada ilgilinmediler kimseye tavsiye etmiyorum dünya göz hastanesi sadece reklam

 3. körlüğe anında çözüm 24 saatlik tedaviyle parasız ücretsiz agrısız acısız bitkisel tedavi ilacı bende yanlız soradan kör olanlar damar tıkanıklığı yaşayan gözleri kör olanlar anadan doğma olanlar olmaz doktorların açamadıgı damar tıkanıklıgı soradan kör olanlar

  1. Arkadaşım bu bahsettiğin tedavi yöntemi nedir? Babamın göz damarlarında kuruluk var. Görmesi gün geçtikçe azalıyor. Bu hafta daha da arttı. Bu bahsettiğin yöntem nedir? Size nasıl ulaşacağız. mail adresim cankardegroup@hotmail.com mailinizi muhakkak bekliyorum.

 4. yaklaşık bir yıldır göz kuruluğuyla mücadele ediyodum göz damlası kısa sureliğine fayda ediyo.. ama baktım ki tek çare patatesteymiş.. yatmadan önce gözlerinize birer dilim patates koyun yarım saat kalsın gözlerinizde.. farkı görün..ama mutlaka damlanızıda ihmal etmeyin.. patates iyileşmeyi hızlandırıyo sadece… sadece bilgisayarla çok haşir neşir olanlar için söylüyorum çocukluğundan beri uğraşanlar varsa doktoru ihmal etmesin..

  1. Haklısınız Enesciğim. Göz damlaları göz kuruluğu için kesin çözüm değil. Sadece geçici rahatlama sağlıyor.

 5. 2 aydır göz kuruluğu çekiyorum. Ağrı yanma batma ısıga hassasiyet her şey mevcut ve hayatım mahvoldu. İlaçlar fayda etmiyorlar sadece biraz rahatlatıyorlar. Gece kabus gibi oldu. Bir çözüm bilen varsa yazsın şuraya lutfen yardımcı olsun kurtarsın bizi bu illetten.

  1. doktora göründün mü koray kardeş. tıp fakültesinde bir güzel laboratuar tahlilii fln yaptırt. göz damarların kurumuş olabilir.

 6. slm 5 yildır doktor doktor geziyorum göz kuruluğu için yok fayda yok ne yapacağız bilmiyorum tıpta her şeye çare bulunuyorda göz kuruluğuna neden bir çare yok anlamiyorum tıkaç onerdıler onuda yaptım nafile sürekli cebimda damla yarım saata bir damlatiyorum 2 dk sürüyor yine ağri başliyor allah rızası için hiçmi çare yok

 7. arkadaslar bende yaklasık 6 aydır goz kurulugu yasıyorum sıze tavsıyem sunlar terramycın pomat göz merhemi ve FML göz damlası bunlar cok ıyı gelıyor merhemı surdukten sonra dayana bıldıgınız kadar sıcak havlu koyun gozunuzun ustune

 8. ben yaklaşık 6 yıldır göz kuruluğu çekiyorum.gitmedik doktor bırakmadım.işin aslı pekte önemsemiyorlar.Özwllikle kışım ve sonbaharda cehennem hayatına dönüyor yaşantım.Rahat geçirdiğim dönem 3 ay.Ne damlalar ne kremler işe yaramıyor.yokmu bunun çaresi Allah aşkına.Sonbahar kış gelcek diye şimdiden sancılar çekmeye başladım.Kitap opkumakiİnsanlarla konuşmak iGözünü açabilmek.Televizyon seyretmek,İşinize odaklanmak inan çok zpr.Açamıyorum batmaktan gözlerimi.Ve hala araştırıyorum.Bulursam bi yöntem paylaşacağım…

 9. bendede göz kuruluğu var gözlerim çok kızarıyo ama çok rahatsız oluyorum göz damlaları vede jelleri iyi gelmiyo ne yapacaz bilmiyorum kaç doktora gittim bence onlarda başından atmaya çalışıyo çünkü bildikleri bişey varsada uygulamaktan acizler göz kanalı tıkacını ilk kez duydum o kadar doktora gittimde zaten çareside o değilmiş bence bitkisel yöntemler etkili olabilir ilk önce patetesi deneyeceğim bakalım inşallah iyi gelir..

 10. arkadaslar hepinizin rahatsizligini okudum bende yaklasik on senedir cekiyorum.goz kizarikligindan insanlarin yuzune bakarak konusamaz hale geldim.dr. dr gezdim.belli bi sure visine damla kullandim o biraz rahatlatip goz kizarikligimi aliyordu ama kisa surese eski haline donuyordu zaten oda yasaklanmis.arkadasa katiliyorum dunya goz hast.gittim hicbirsey bilmiyorlar once goz kurulugu dediler sonra goz yasi alerjisi dediler.bencede dunya goz hast.sadece isim yapmis..gercekten artik bende guzel bir sonuca kavusmak istiyorum.yarinda tekrar bi sigorta hast.gorunucem ins orasi cozum bulur..ALLAH hepimize tez zamanda sifa verir insallah..buradaki bilgilerinizide dikkate alip uygulicam hepinize tesekkurler:)hastarin yani bizim genc yasta bu rahatsizliga yakalanip gozumunu bulamamak dahada kotu:(( yokmu bu isin gercek anlayan proflari lutfen bize yardimci olun!…

 11. arkadaşlar neler hissettiğinizi çok iyi anlıyorum aynı durumu 6 yıldır bende yaşıyorum..ve yaşam kalitem çok düştü.kullanmadğm ilaç kalmadı.en son dr.savaşı eriz in bir yöntem bulmuş kanser ilaçlarının seyreltilmiş haliyle tedavi..merak ettiğim acaba bu ilaç resistasismi ? Eğer oysa 6 yıl kullandm tık yok..eğer değilse bence bi muayene olmak ve sonucunu görmek lazm..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir