Elma sirkesi ayda kaç kilo verdirir-Elma sirkesi zayıflatıyor-kilo verdirirmi

Elma sirkesi ayda kaç kilo verdirir-Elma sirkesi zayıflatıyor-kilo verdirirmi

Elma sirkesi zayıflama ve kilo verme bitkisel tedavi kürü, sadece elma sirkesi içilse ve hiç bir şekilde diyet, zayıflama hareketleri gibi diğer zayıflama yöntemleri nden faydalanılmasa bir zayıflatıyor. Elma sirkesi 1 haftada bir kilo verdirir, Bu da elma sirkesi bir ayda 4*5 kilo verdirir ve zayıflatır sonucunu çıkartıyor. Elma sirkesi diyeti yapanlar genellikle elma sirkesinin doğal yoldan zayıflama ve kilo kaybı sağladığını söylemektedir. Elma sirkesi 1 ayda 5 kilo da verdirebilir 10 kilo da.. Bunun sırrı ise elma sirkesi zayıflama kürü ile birlikte diyet ve egzersiz yapmaktan geçmektedir.

Elma sirkesi ile zayıflama tekniği asırlardan bu yana dünya genelinde kullanılan ve tamamen doğal bir zayıflama yöntemidir. Elma sirkesi diyeti yaparken, sirke için kullanılacak olan elmanın iki kere fermentasyondan geçirilmesi gereklidir. Bunun yanında elma sirkesinin faydaları yönünden zengin kalmasını sağlamak için ürün damıtılmadan, filtre ve pastörize edilmeden hazırlanmış olmalıdır.

Elma sirkesi nasıl zayıflatır ?

Elma sirkesi neden zayıflatır sorusuna bilimadamları halen cevap aramaktadırlar. Fakat bu konuda bilim adamları tarafından üretilen teorilerin sayısı hiç de az değildir. Elma sirkesi içinde bulundurduğu besin, enzim ve doğal asitler yoluyla iştah bastırıcı bir etkiye sahiptir. Nasıl mı? Vücudumuzun metabolik hızını ve suyun vücutta tutulma süresini artırarak ve daha iyi hissetmemizi sağlayarak elma sirkesi mucizesi kilo vermek isteyenlere destek olabilmektedir.

Ayrıca, yapılan son araştırmalar elma sirkesi zayıflatırmı sorusuna bir başka tatmin edici cevap getirmişlerdir; Bu araştırmalarda elma sirkesi sayesinde vücudumuzun yemekten sonra sindirim için daha az düzeyde insüline ihtiyaç duyabileğini bunun da vücudumuzda daha az yağ depolanması anlamına geleceğini ifade etmektedirler.
ABD Arizona State Üniversitesi Profesörü Carol S. Johnston tarafından gerçekleştirilen araştırmada günlük beslenme ve aktivite tarzını değiştirmeden elma sirkesi diyeti uygulayan deneklerde zayıflama tespit edildiği ifade edilmektedir.

Elma sirkesi diyeti nasıl yapılır ? – Elma sirkesi günde kaç kez içilmeli ? – Elma sirkesi ayda kaç kilo verdirir ?
ABD’li Uzman Doktor C. Jarvis her öğünden önce bir bardak su içinde bir ya da iki çay kaşığı elma sirkesi tüketilmesini tavsiye etmiştir. Yine ABD Kaliforniya’dan dünyaca ünlü Diyet Uzmanı Patricia Bragg, Dr. Jarvis’in karışımına 1 ya da 2 çay kaşığı hakiki bal eklenmesini tavsiye etmektedir. Yine diğer bazı uzmanlar ise elma sirkesi ile zayıflamak için sirkenin domates veya portakal suyu ile karıştırılarak tüketilmesini tavsiye etmektedirler.

Elma sirkesi hapı: Elma sirkesinin tadından hoşlanmayanlar ise elma sirkesi tableti kullanarak elma sirkesi diyeti yapabilirler.

Elma sirkesi ayda kaç kilo verdirir diye sormakta olan değerli okuyucularımıza; Uzmanlar, elma sirkesi zayıflama yönteminin yavaş ama kalıcı sonuçlar almak için ideal bir yöntem olduğunu belirterek cevap vermektedirler. Fakat hızlı kilo vermek isteyenler için de elma sirkesi ile diyet yaparken sağlıklı beslenme, egzersiz ve bol su içmeyi önermektedirler.

Elma sirkesi diyeti kimler için uygundur ?

Elma sirkesi ile zayıflamayı düşünen değerli okuyucularımıza şu uyarıları da yapmayı vazife biliyoruz: Öncelikle bu diyeti yapmayı düşünüyorsanız mutlaka bir doktora danışmanızı tavsiye ediyoruz. Neden mi? Elma sirkesi diyetinin uzun süreli uygulanması faydaları yanında bazı riskler de içermektedir. Elma sirkesinin uzun süreler kullanılması asidik yapısı nedeniyle diş minesi ve sindirim sistemine zarar verebilmektedir. Yine uzun süreli kullanım sonucunda vücutta potasyum eksikliğine yol açabilir ve kemik yoğunluğunu azaltarak kemikleri zayıflatabilir. Son olarak kalp ve diyabet (şeker) rahatsızlığı bulunan değerli okuyucularımıza da önemli bir uyarı! Elma sirkesi ve elma sirkesi hapı, diyabet ve kalp ilaçlarıyla etkileşime girip bu ilaçların etkisini azaltabilir veya beklenmeyen etkilere yol açabilir.
Kalın sağlıcakla !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir