Burun Kanamasına Ne İyi Gelir-Burun Kanaması İçin Bitkisel Çözüm ve Tedavi Edici Bitkiler

Burun Kanamasına Ne İyi Gelir-Burun Kanaması İçin Bitkisel Çözüm ve Tedavi Edici Bitkiler

Burun kanaması yetişkinlerde de sık görülen bir rahatsızlık ve kanama türü olmasına rağmen daha çok çocuklarda ve gençlerde görülmesi ile bilinirler. Burun kanamasının nedenleri arasında en önemlisi, yüksek tansiyon ile burun damarlarında görülen damar çatlaklarıdır. Hangi nedenden olursa olsun burun kanamasına iyi gelen kanama durdurucu bitkiler ve bitkisel çözümler elbette mevcuttur. Şimdi burun kanamaları için bitkisel tedaviler’de kullanılan 2 bitkiyi sizlere tanıtalım.

Çoban çantası yaprakları kaynar su içerisine atılarak 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonra süzülerek elde edilen sıvı saat başı buruna 3 5 damla damlatılarak burun kanaması sonlandırılabilir

* Salkım söğüt yaprakları su içerisine atılarak 1 saat kadar haşlanır. Daha sonra süzülerek elde edilen sıvı soğutulduktan sonra saat başı 3 4 damla olmak üzere buruna damlatılarak burun kanaması tedavisi uygulanabilir.

* Kantaron çiçeği kaynar su içerisine atılarak bir müddet dinlendirilir. Daha sonra süzülerek suyu soğutulduktan sonra saat başı 3 4 damla olmak üzere buruna damlatılırsa burun kanaması tedavi edilebilir

* Haşhaş tohumu iyice ezilerek elde edilen posaya soğan suyu ve zambak yağı ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırılır, hazırlanan bu karışım buruna sürülerek burun kanaması tedavisi yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir