Çilek Yağının Cilde Faydaları-Çilek Yağı Faydaları ve Neye İyi Gelir

Çilek Yağının Cilde Faydaları-Çilek Yağı Faydaları ve Neye İyi Gelir

Çilek sadece hoş kokulu ve aromalı meyvesi ile değil aynı zamanda bahar aylarında yoğun bir biçimde tükettiğimiz bu meyvesinden elde edilen aromatik bitkisel yağlar ile de şifalar ve faydalar dağıtıyor. Çilek yağının özellikle ciltte kullanımı çok yaygındır. Kozmetik ten aromaterapi tedavisine kadar çilek yağının kullanım alanları mevcuttur. Çilek yağı bitkisel esansiyel bir yağ türü olup cilt sarkmaları için ve ciltteki kırışıklıklar için oldukça bitik faydaları vardır.

Çilek yağı (strawberry oil),Cildi canlandırıcı, besleyici ve gözenekleri sıkılaştırıcı etkileri bulunan ve Pasta-Kek yapımında güzel kokusundan dolayı esans olarak kullanılan şifalı bir yağdır.cildi germekte ve sıkılaştırmakta çok başarılı bir yağdır. kokusu da muhteşemdir. Mis gibi kokan bir yağ cesididir. Aslı çilek yağı değil, çilek esansıdır.

Çilek Yağının ve Çilek Esansının Faydaları:

* Harika bir kokuya sahip olması nedeniyle, ilk olarak iyi bir aroma terapi yağıdır.
* Vücudu kuvvetlendirir.
* Cilde tazelik ve güzellik verir.
* Cildi sıkılaştırıcı, besleyici ve gözenekleri sıkıştırıcı etkileri vardır.
* Pasta ve kek yapımında hoş kokusu ile aroma olarak kullanılır.

Çilek Yağı Nasıl Kullanılır?
Cilt güzelliği için harican masaj yağı olarak kullanılır. Cildi sıkılaştımak, beslemek, cilde canlılık ve tazelik vermek için cilt maskesi olarak kullanılır. Pasta ve keklerde koku vermesi için ilave edilir. İşte sizin için bir kaç kullanım önerisi:

Aroma terapi yağı olarak kullanımı: Banyo suyuna 1-2 damla damlatılarak veya pamuk yardımıyla cilde sürülerek kullanılabilir.

Ayak bakımı için kullanımı: Ayaklar için de, vazeline, çilek yağı ve papatya yağı ekleyerek hazırladığınız karışımı kullanabilirsiniz.

Çilek Yağı ile Cilt Maskesi Tarifi:

Çilek Yağı Cilt Maskesi İçin gerekli Malzemeler:

*20 gr kayısı yağı,

* 20 gr buğday yağı,

* 20 gr mavi anemon çiçeği,

* 20 gr çilek yağı,

Çilek Yağı Kürünün Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Tüm malzemeleri cam bir kapta karıştırın. Bu bakım ürününü kullanmadan önce, cildinizi gül suyu ile temizleyin. Tüm cildinize uygulayın. Fakat göz çevresine uygularken, dıştan içeriye doğru uygulamanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir