Date
Breast Cancer Ribbon

Deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar

posted by:
admin

Deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar

deri koltuktan leke çıkarma

deri koltuktan leke çıkarma

Deriden tükenmez kalem lekesi çıkarma işi çoğu hanımın gerçekten sorun olarak gördüğü bir şeydir. Deri eşyalar temiz ve ilk hali ile görünmesi gereken ev aksesuarları olduğu için en ufak bir leke veya kirde kolayca dikkat çekebilirler. Özellikle açık renk deri koltuklarımız var ise işimiz bir hayli zorlaşıyor. Evde küçük çocuklar veya bebekler varsa ilk fırsatta tükenmez kalemler ile deri eşyalarınızı boyamaya kalkacaklardır. Bundan emin olabilirsiniz. Ama merak etmeyin. Şimdi sizlere pek az kişinin bildiği bir deriden tükenmez kalem lekesi çıkarma ipucu vereceğiz.

Yeni aldığınız beyaz veya da krem deri koltuklarınızı iki yaşındaki yaramaz oğlunuz çizdi ve her türlü leke çıkarıcıyı kullanmanıza rağmen lekeyi geçiremediseniz,bir kaç yöntemi daha kullanmanızı öneririz.

 

Bunlardan ilki izopropil alkol.Mürekkebi geçirebilmeniz için kullanacağınız ev yapımı formülün mutlaka alkol içermesi lazım. İzopropil alkol de eczanelerden rahatça bulabileceğiniz bir üründür,lekenin üstüne döküp 15 dakika bekletmeniz yeterlidir, temiz bir bezle silince de bu yöntemin gayet başarılı oldugunu göreceksiniz.Aynı uygulama yöntemiyle saç spreyi ve etanolun de olumlu sonuçlar verdiği tecrübeyle sabittir.

son yorumlar:

One Response to “Deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar”

  1. BEKİR KAPLAN diyor ki:

    Deri koltuk temizleme ürünlerinden istiyorum. Beni arayabilirmisiniz. Sizin telfon numaranıza ulaşamadım Numaram 0555 694 8227 Teşekkürler.

Leave a Reply