Date
Breast Cancer Ribbon

Kızlık Zarı Dikimi ve onarımı bakirelik plastik cerrahisi

posted by:
admin

Kızlık zarı dikimi veya tamiri fiyatı ve kızlık zarını diktirme yöntemleri hakkında okuyuculardan yoğun ilgi ve sorular gelince kızlık zarı dikimi fiyatı ile ilgili olarak bu makaleyi yayınlamak zorunluluğu hissettim.  Kadınlarda bakirelik olayı çoğu toplumda dini, sosyal, kültürel ve hatta ekonomik nedenlerle önemsenmektedir. Bu nedenle  özellikle istenerek veya istenmeden oluşan kazalarla zarar gören kızlık zarı ameliyatı, türk toplumunda gittike yaygınlaşan bir olay haline gelmiştir. Bu tür istenmeyen durumlarla geleceği ve evlilik istikbali riske giren genç kızlarımız çoğu zaman çareyi kızlık zarı ameliyatlarında aramaktadırlar. Biz bu yazımızda olayın iyi yada kötü olup olmadığını yani ahlaki sonuçlarını değil, tamamen teknik bir konu olan Kızlık zarı (Hymen ) diktirmeyi yani hymenoplasti ameliyatını inceleyeceğiz.

kızlık zarı

kızlık zarı

Kızlık Zarı Nedir

Bilindiği üzere kızlık zarı oldukça esnek bir yapıya sahip bir oluşumdur.  Kimi bayanlarda bu esneklik had safada iken kimilerinde ise oldukça ince ve dayanıksız bir yapıdadır. Bu nedenle spor, jimnastik atletizm, karate tekvando gibi genital bölgeleri zorlayıcı antrenmanlar içeren sporları icra eden bayanlar ile ağır işlerde çalışan genç kızlar kızlık zarı yırtılmaları riskiyle karı karşıyadır. Oldukça zengin kan damarlarından oluşan bu hassas yapı, o kadar ince ve elastikidir ki hayalimizde düşündüğümüz zarımsı bir yapı bile denmeyebilir.

kızlık zarım yırtılmışmıdır

Bu elastik doku yaralandığı yani halk deyimiyle yırtıldığı zaman dış müdahele olmaksızın iyileşememekte ve bu yırtık hiç bir zaman kapanamamaktadır. Bu nedenle cerrahi operasyon gerektiren kızlık zarı dikimi ile hymen yani kızlık zarı eski yapısına kavuşabilmektedir.


kızlık zarı onarımı ve diktirmenin türleri

Hymyani kızlk zarı onarımı, (hymen repair  hymen reconstruction, hymen surgery, Hymenoplasty)  or kızlık zarının tamiratını ifade eden bir plastik cerrahi operasyonuna verilen isimdir.  Bu ameliyatın iki popüler türü mevcuttur.

basit Himenoplasti: Bu operasyonda doktor zarın yırtılan uçlarını bir araya getirmekte ve hassas ameliyat dikiş ipleriyle dikmektedir.  Bu basit operasyonda dikişler 3-7 gün arası süreyle yaranın üzerinde kalır.  Kızlık zarı, vajen ile birleştikten sonra dikişler kaldırılır. Bu operasyonda düşük düzeyde enfeksiyon kapma riski vardır.   Bu ameliyatın kesin sonuç vermesi için kızlık zarının yırtılmasından itibaren en geç 1 ay içerisinde uygulanması gerekmektedir.
Alloplant metodu: Şayet kızlık zarı tamir edilemezse bu durumda yapay zar takılabilmektedir. Bu yapay biyolojik madde kızlık zarı vazifesi yapmaktadır. Bu ameliyat çok basit bir ameliyattır ve sadece lokal anestezi bile yeterli olabilmektedir. 2 ssat kadar süren ameliyat sonunda ertesi günü hasta normal hayatına dönebilmektedir. Kızlık zarının dikildiği anlaşılırmı? hayır kesinlikle anlaşılmaz. Bu konulan yapay zarın gerçeğinden ayırt edilmesi imkansızdır.

Kızlık zarı diktirme fiyat ve ücretleri.GÜnümüzde bir çok cerrah bu ameliyatı yapabilmektedir. İstanbul ankara izmir adana bursa eskişehir gaziantep konya gibi büyük şehirlerle, şişli çankaya bakırköy karşıyaka, seyhan, üsküdar gibi büyük ileçelerde bulunan klinikler bu konuda ihitisaslaşanları da vardır. Ameliyatın şekli ve biçimine bağlı olarak kızlık zarı diktirme operasyonu 1500 YTL ile 5000 YTl arası bir meblağa yaptırılabilinmektedir.

son yorumlar:

73 Responses to “Kızlık Zarı Dikimi ve onarımı bakirelik plastik cerrahisi”

 1. figen diyor ki:

  kızlık zarı dikim ücretlerinizi öğrenmek istiyorum

 2. naz diyor ki:

  ben diktirmek istiyorum gaziantepte yapan varmı ve maliyetini ögrenebilirmiyim

 3. nur diyor ki:

  gaziantepte bu işlemi yapan doktor varmı varsa söyleyebilirmisiniz rica etsem..

 4. karamela diyor ki:

  42 yaşındayım çok kısa süre önce sevgilimle bir ilişkim oldu. kulanıma göre ucret değişiyor mu? ve ne kadar lütfen yardımcı olun çok zor durumdayım.

  • admin diyor ki:

   Ablacığım bu yaştan sonra diktirmenin ne anlamı var ki. Madem bi başlangıç yaptın devam et gitsin. yok pişmanım diyorsan da 2 tür ameliyatı var kızlık zarı dikiminin. birisinde sıfırdan kızlık zarı takıyorlar. Onun fiyatı az pahalı 1000 -1500 tl gibi… Hasarlı kızlık zarını diktirmenin ücreti ise 300-500 tl arası değişiyor. Benim tavsiyem devam etmendir. Kız olsam ve 42 yaşında olsam kesinlikle bu aşamadan sonra kızlık zarı diktirmek gibi saçmalıklarla uğraşmazdım.

  • admin diyor ki:

   Kızlık zarı ameliyatları iki türlüdür. birincisinde hasarlı doku daha yeni yırtılmıştır ve kızlık zarı dikimi dediğimiz basit operasyon yapılır. İkinci yöntemde ise dikilecek kızlık zarı kalmadığı için sıfırdan bir doku ile kızlık arı oluşturulur. Kızlık zarı dikimi 500-700 tl civarı iken sıfırdan kızlık zarı oluşturan operasyon 1000 – 1500 tl civarında oluyor. Ama kızlık zarı diktirme fiyatları doktora göre değişir.

 5. sude diyor ki:

  bu verdiginiz fiyatlar nereye göre? genelde yüksek meblalardan bahsediliyo hep.2000-3000 dolar diyolar. ben bursada ariyorum.

 6. op dr fatih eryaman diyor ki:

  gaziantepten yardımcı olabılecegım bayanlar varsa bılgı ıcın bana yazın

  • eda diyor ki:

   mrb doktor bey hala gazianteptemisiniz kızlık diktirme ne kadar sürüyor ve maliyeti ne kadar öğrenebilirmiyim..teşekkürler

  • hakan diyor ki:

   slm fatih abi acil bi şekilde yetişirseniz sevinirim numaram araya bilirsin bekliyorum sizi:? 544 881 07 01

  • SEVAL diyor ki:

   doktor bey sıze nerden ulasabılırım ben

 7. merhaba diyor ki:

  kızlık zarı dikimi ve ücreti hakkında bilgisi olan varmı doğu bölgesindeyim ve ekenomik özgürlüğüm yok yardımcı olursanız minnettar olurum

 8. orhan yigit diyor ki:

  Kızlık zarınızı diktirceksiniz.Birde utanmadan evlendiğiniz veya evleneceğiniz kişiye senin oldum diyeceksiniz öylemi?Ne kadar karaktersiz ve ahlak fakiri oldugunuzun artık farkına varın.Madem yaptınız pişmansınız dürüstçe sevgilinize söyleyin.zaten sizi gerçekten seviyorsa kabul eder.Dürüst olun.Buradan da doktorlara sesleniyorum.Kızlık zarı dikmekle ,bir çok gencin evlenmeden cinsel ilşki yaşamasına ve sonra vicdanları kara bir millet yetişmesine destek oldugunuzu unutmayın.3 kuruşluk para için hem dünyanızı hem ahiretinizi kaybetmeyin.Unutmayın ki sizin de anneleriniz bacılarınız , eşiniz var.Kendinize yapılmasından hoşlanmadıgınız bir şeyi başkasının yapmasına aracılık etmeyin.

 9. mina diyor ki:

  orhannn
  sence bu kızlar neden bu durumda… sevdim çok sevdim.. inandım ve ewleneceğiz zaten dedim ve yaşadım… sonra ben sorumluluğu almam dedi ve gitti… bulduğu çözümde buymuş.. sence kim ahlaksız kim günahlar… sevende kabul etmez.. biliyorum kiii oda kabul etmeyecek.. beterini bulsun diyorum okadar..

 10. yalnız diyor ki:

  ben 8-9 yaşlarındayken tecavüze uğradım ailemede anlatamadım korktuğum için doktora falanda gidemem çok utanırım kızlık zarım yırtılmışmıdır acaba, evlenmeyede çok korkuyorum bu yüzden bilgilendirebilirseniz çok sevinirim..

  • admin diyor ki:

   Sayın Yalnız. Kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını bir uzman doktora göstererek anlayabilirsiniz. Çekinilecek birşey yok. Siz değil başkaları utanmalı.

 11. ahmet diyor ki:

  madem kızlık zarı bu kadar önemli (ki evet bence de önemli) evlenmeden önce ilişkiye girmeyin. ve evlenmeden önce ilişkiye giren erkekle de evlenmeyin.. istediği kadar dürüst yakışıklı vs olsun.. kendinizi aşağılamış olursunuz. her iki taraf da kendini evlenceği kişiye saklamalı ve anlaşabilirlerse sevgi de bağlamışsa ömür boyu sadık kalmalılar.. biraz sabredin duygularınızın esiri olmayın.. olmuşsanız da bunu saklayın gidip anlatarak kalp kırmaktan başka bişeye sebep olmazsınız tövbe edersiniz büyük hata ettim dersiniz (ki
  zina büyük bir günahtır) ve içinizde sürekli bir pişmanlık kalır.. anlatarak bişey kazanamazsınız. ama pişmanlık duymuyorsanız o zaman ahlak yapınızda sorun var demektir ve ahlaklı bir erkeği hak edemezsiniz.. böylesine ahlaksızsanız piyasada ahlaksız karşı cins yeterince mevcut.

  sayın yalnızın durumunda olan çok kişi var.. keşke halk bu durumda olanların masum olduğunu kalben kabullense (ki akıllı insanlar böyle düşünür) o o…. çocuğunu yakalayıp linç etse… hukuk ne yazık ki hala çare değil..

 12. Jeasus diyor ki:

  Ne acı bir aldatmaca oyunudur ki, erkekdenen sahtehar yaratıkların %95’i cinsel ilişkiye o veya bu şekilde mutlaka girmiştir. Bunu inkar edecek bir fizyolojik faktör olmadığı için bakirliği ebedidir. Fakat bir kadının ilişkiye girmesini hazmedemeyecek kadar enterasan bir ahlakada sahiptir. Ne enteresandırki kadın denen ilginç canlıda daha yeni bu sahtekarlık dünyasına çaresini bulabilmiştir. Bence şartlar şimdi eşitlendi. Kadın haklıdırki davasından sen yapınca zina olmuyor, ben yapıncamı oluyor.
  Ey erkek ve ey kadın nasıl bir şahsiyetin varsa öyle ol yada öyle birini bul.

 13. avni diyor ki:

  allah kizlara guvense zar koymazdi… derler..
  bunu bile halt etmisler tas yagcak basimiza tas :D:D

 14. arya diyor ki:

  bugün ilk defa bu siteye giriyorum sorulanlar yorumlar bende erkeklere sesleniyorum duygu fakiri yalan dolan sizde hep bi amacla yaklaşıyosunuz her önünüze gelenle düşüp kalkıyosunuz kandırmak icin dalavere yapıyosunuz sonra kötü kadın evlenilcek kadın ayrımı yapıyosunuz eeeeee bayanlar kötü yok diktirmeyin yok elletmeyin yürüyün be ordan kendinize dönüp sorun ne kadar dürüstsünüz burda ahkam kesenler özellikle

 15. Treblik diyor ki:

  Adana bu işi yapan birini öğrenebilir miyim lütfen acik

 16. Birisi diyor ki:

  millet hala yanlış biliyor :(, doktorlar habıre para kazanmak için gerçeği sölemıyorlar, kızlığın bozulup bozulmadığı zardan anlaşılmıyor ki !! zavallı erkekler, asıl kızlığın durumu döl yoluna girmiş yada girmemiş kaslardan anlaşılıyor, eğer döl yoluna erkeğin organı girmişse belli oluyor zaten..zar denır ki 2 dikiş tamam,

 17. birisi diyor ki:

  yorumları okudum ve üzüldüm acıkcası bende erkeklere sesleniyorum her önünüze gelene cinsel obje olarak bakıyorsunu,görüyorsunuz kalbinden aklına girip yatıyorsunuz bekaretini kirletip ertesi günü bitti senle olmaz diyorsunuz…evlenmeye geldiginde bakire arıyorsunuz nerde sizin erkekliginiz sizler yüzünden bu insanlar çaresiz evlenemiyorlar hayatlarını bahvediyorsunuz biraz kendinize biz ne yaptık ne yapıyorsunuz diyin en yakınında belki kardeeşin belki ablanda bakire degildir nerden biliyorsunuz bu soruyu sordunuzmu kendinize hemen biz kızları suçlayın hepiniz adisiniz…

 18. emine diyor ki:

  yapay kızlık zarı die bi urun cıkmıs satın aldım benimle cok ilgililer =) ve urunden cok memnun kaldım diktirmekten wazgectim

 19. hakan tiryaki diyor ki:

  arkadaşlar slm arkadaşımın başındada vardı aynı durum. sizlere yol göstermeyi isterim ama ilk önce bu kadar telaş panik yapmayın lütfen. sakin olunki evlendiginizdede bu sakinliginizi koruyun. arkadaşımda sizler gibiydi, gittik jinekologla konuşup hallettik şimdi çok mutlu. benden yardım isteyen bana ulaşsın. elimden geleniyaparım yara_sa2..hot..

 20. bilge diyor ki:

  konyada bu operasyonu yapabilecek doktor varmı bilgilendirirseniz sevinirim…

 21. yagmur diyor ki:

  kızlık zarım yırtıldı. 1. 3o sene oluyor. ve 1 sene sonra dıktırmeyı dusunuyorum flep yontemı ıle. bu yontemle kızlık zarım bana 3 5 sene dayınırmı. yasım henuz 17.

 22. nes diyor ki:

  bursada bu işi yapan varmı? fiyat nedir? ben hiç ilişkiye girmedim sevgilimle sevişirken sürtünmeden kaynaklandı doktora gittim ve zarın yırtılmış olduğunu söyledi? ne yapmam gerekiyor?

 23. toprak diyor ki:

  denilebilecek tek şey “yazık” yaa. kızlık zarı kavramının tek bir insana faydası dokunmuşmudur ki! evlenirken dikkat edilen şey kişinin cinsel ilişkiye girip girmemiş olmasıyken zaten o evlilikten de onun ürünlerinden de ümidi kesmek lazım. çünkü aynı zihniyet cinsel bilgi edinmeyi bile ayıp sanıp yasaklıyor sonra hastaneye göbek deliğinden, idrar deliğinden birlikte olmuş çiftler geliyor. başkasının özgürlüğüne müdahale edip sorgulayan erkek de buna izin veren ve dikim peşine düşen kadın da suçlu!! bunu değiştirirseniz 1- gerçekten ahlaklı bir toplum oluruz( özgürlüğün olmadığı yerde gerçek ahlaktan söz edilemez işte böyle yöntemler gelişir!) 2- paranız cebinizde kalır( ki bu da çoğunuz için daha önemli sanırım )

 24. damla su diyor ki:

  ben iki kez dürüst oldum.sözde benim için dünyayı yıkacaklardı ama durumu öğrenince yüzüme bie bakmadılar…benim için para sorun değil.sorun, olan şeyi omamış gibi göstermek.hadi vicdanımı kenara bıraktım diyelim.ya ilk an kanama olmazsa.çünkü hiç bir dikimin %100 garantisi yokmuş.

 25. damla su diyor ki:

  çevremdekilerin neyi bekliyosun yada niye evlenmiyosun demelerinden bunaldım artık.ne yapacağımı bilmiyorum.bana yazarsanız sevinirim.damla..su..deniz..qhot

 26. hakan diyor ki:

  arkadaşlar bu kadar olumsuz olmayın. yapılacak şeyler çok basit kendinizi boşa strese sokmayın. mantıklı hareket edin.

 27. elbi diyor ki:

  slm arkadaşlar dr fatih eryamanın tlf numarasını yada adresini bilen varmı acaba

 28. sezen diyor ki:

  edirnede varmı böyle operasyon yapan doktor

 29. sezen diyor ki:

  edirnede varmı acaba
  kızlık zarı diken

 30. sezen diyor ki:

  varmı

 31. hakan diyor ki:

  yara_sa2@hotmail.com hakan tiryaki ulaşın bana

 32. rabia zor diyor ki:

  antepte yapan yer wr mı bana yardımcı olabilir misnz?fatih eryaman a nasıl ulaşabilirm?

 33. rabia zor diyor ki:

  antepte dikilen yar wr mı?dr fatih beye nasıl ualabilirm bana yardımcı olur musnz?

 34. rabia diyor ki:

  gaziantepte oturuyorum kzlık zarı dikilen wr mı yardımcı olur musunz?fatih eryaman a nasıl ulaşabilirm?

 35. izmirli diyor ki:

  izmirli escortlara özel ücretsiz escort ilan

 36. sertan diyor ki:

  arkadaşlar bu sorularınız dogru cvp bende

 37. rabia zor diyor ki:

  peki sana nasıl ulaşabilrim bana yardımcı olur musun?

 38. yasemin diyor ki:

  merb ben çokk sewdim gerçekten çokk sewdim hiç yapamam dediğim tek hayatımın şerefi wardı nasıl oldu bilmiom ama yaptım ama benden hiç bişi gelemedii esnek olduğunu söledi bi doktorr ewlendiğimdee bi sorunla karşılaşırmıyım benn

 39. Sıla Nur diyor ki:

  Ahhh ahh bu sorunu avrupadaki anneler kızları daha ufakken evlenmeden önce doktora götürüp bozduruyorlar..Kendilerine göre gerekceleri var.

  Ya bizde ben kaza sonucu basına bu olay gelenlere diyecegim yok, bence sakıncasıda yok ama nefsani duygularına yenik düşen daha reşit olmamıs kızlarımız bir hatayı daha büyüğü ile kapatmaya calışıyorlar…

  Bu adiligi yapan erkekleri Allah c.c kahretsin ama sizlerde baskalarını kurban etmeyin lütfen…DÜRÜSTLÜK HAZİNEDİR BUNU UNUTMAYIN KARDEŞLER

 40. emre diyor ki:

  ülkemizin kızları ne hallerde çok yazık edebiyle namusuyla yaşayan kızlarımız var onları örnek alın ama namus parayla satılmıyo acizler

 41. fath diyor ki:

  izmirden kızlık zarı diktirmek veya tamir ettirmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim mesaj yazın randevu alın tedavi edelim

 42. FATİH diyor ki:

  arkadaşlar ben erzurumda doktorluk yapıyorum ve hiç acıtmadan ve hiç el değmemiş bozulmamış gibi eski haline getirebiliyorum bunun garantisini kesinlikle veriyorum.ararsanız ameliyatınızı erzurumda yapabilirim

 43. sevil diyor ki:

  Bursa’da Doç.Dr.Murat Arslan var. Fiyatları da makül. Şiddetle tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla benim gibi İstanbul’dan da çok giden var ona. Google da bursa murat arslan diye arayabilirsiniz :)

  • Zeynep diyor ki:

   Mrb hani erkekler atıp tutuyolar ya evlilik teklifi yapıldı kabul etmdm sırf evlilğe mecbur bırakılmak içn saldrya uğradm bol kesedn atmak kolay allah kimseyi düşürmsn böyle durumlara ama ben pasif kalmadm ona öyle bişey yaptmki ama olmyan bişey deil şuan cezaevnde bu durumla alakası yok ceza evine girmesnin bilyosunuz adalet yok ama başka yerdn adalet sağlandı hayatı boyunca unutamycak zaten çıkablrse hapisten bu arada bu şerefsz patronum sevil drmuratın uyguladğı ücret ne 1500ve 1750 dye duymştm doğrumu ve son olarak kızlara atıp tutan erkekler siz çokmu temzsnz acaba önce bunu düşünelm

 44. eda diyor ki:

  bana kızlık zarı dikimi için gaziantepte bir doktor tavsiye edebiilrmisiniz

 45. gizem diyor ki:

  merhaba doktor bey erzurumda nerede görev yapmaktasınız bir adres yada telefon numarası bırakabilir misiniz?

 46. ayşe diyor ki:

  iletişim nasıl kurabilirm sizinle telinizi alablrmym

 47. emine diyor ki:

  benimde kızlık zarım bozuk benim acil diktirmem gerek acil lütfen bana yardımcı olsun konya

 48. emine diyor ki:

  Konyada kızlik zarı diken war mi acıl bna ulasin lütén

 49. bambuu2013 diyor ki:

  şahap inmezin yaptığı dikimler hakkında bilgisi olan var mı???

 50. SEVİLAY diyor ki:

  merhaba 7 nisanda düğünüm var ama kızlık zarımı diktirmem bana acil yardımcı olabilirmisiniiz.bunun maddi boyutu nekadar adana yaşıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz çok ama çok korkuyorum.

 51. ezoo diyor ki:

  Edirnede varmi kizlik zari diken doktor lutfen yardimci olun

 52. tugba diyor ki:

  ben bursda kızlıgımı dıktırmek ıstıyorum ve fıyatlarnı ogrenmek ıstıyorum 2 defa gırdım ilşkıye bunun fıyatı ne kadr olr ve nolmal kızlık kanıyla aynı olurmu dıkıldıldıqı zaman kızlık kanıyla nolmal kızlık zarı aynımıdır bursadakı doktorlarla ıletisme gecmk ıstıryorm

 53. Cilem diyor ki:

  Antalya’da varmı acaba bildiginiz güvenilir bir yer lütfen yardımcı olan bayan arkadaslar..

 54. iletişim diyor ki:

  ben izmir de dıktırmk ıstıyrum makul fiaytlarla yapan varmı yardımcı olurmusnuz

 55. safran diyor ki:

  orhancığım sözlerinde haklılık payın var,aynı durum senin başına gelse sen sevgilini kabul edermiydin,dur bana söyleyeyim ne yapardın sorun değil der kullanmaya kalkardın daha sonra da bırakıp giderdin bir çok orospu çocukları gibi…bu ülkede dürüstlük demek ezilmek demektir…allah bütün kızlarımızı soyu bozuklardan korusun..

 56. yardim diyor ki:

  istanbulda bu isi yapan 1 doktor onerirmisiniz

 57. melek diyor ki:

  hocam. size ulamşmam lazım

 58. melek diyor ki:

  hocam size ulaşmam lazım numarnız?

 59. mustafa diyor ki:

  mrb gaziantepteyim bana acil doktorun numarası lazım kızlık zarı diktirmek için cvp lütfen haftaya yaptırmamız lazım

 60. ege diyor ki:

  kızlık zarı diktirmek istiyorum malatya çevresi ltfen yardım eder misiniz?

 61. deniz diyor ki:

  Gaziantep te kızlık zarı dıken doktor varmı bana yardımcı olabılrmısınız ücret olark 300 500 demıssınız benımde bu kadara güücüm yeter

 62. deniz diyor ki:

  Gaziantep te kızlık zarı dıken doktor varmı bana yardımcı olabılrmısınız

 63. deniz diyor ki:

  Gaziantep te kızlık zarı dıken doktor varmı bana yardımcı olabılrmısınız lutfen

Leave a Reply