Adet Olamadım Karnım Şiş-Adetim Gecikti Hamile miyim-Adet Gecikmesi Hamilelik Belirtileri

Adet Olamadım Karnım Şiş-Adetim Gecikti Hamile miyim-Adet Gecikmesi Hamilelik Belirtileri

Hamileliğin belirtileri arasında adet gecikmesi, karın şişmesi ve mide bulanması en fazla bilinen ve dikkat çeken belirtilerdir. Hamilelik belirtisi olan bu haller bütün kadınlarca bilindiği için genelde bu sorular sıkça bizlere geliyor. Yani diğer ifadeyle bu 3 soru internet sitemizde bizlere hamilelik hakkında en fazla sorulan sorular olarak geliyor.

Adet gecikmesi sadece hamilelik durumunda olmaz. Başka nedenlerle adet gününün gecikme durumu olabiliyor. Bundan dolayı adet kanaması günü geçtiyse heyecana kapılmayın. Kesinlikle hamilesiniz anlamına gelmemektedir. Bayanlarda sağlıki problemlerden dolayı adet gecikmeleri yaşanabilir kesinlikle. Bu adet gecikmeleri ciddi derecede önemli bir konudur. Kesinlikle bir uzmanla görüşünüz.

Bir çok insan ilişkiye girmekte, hamile olmak isteyende var olmak istemeyende var. Unutmayın ki 33 günü geçti ise ve halen kanamanız gelmiyorsa hamile olma olasılığınız var. Kesinlikle olacaksınız diye bir kaide de yoktur. Bunun kesinliğini sadece hamilelik testi cevap verecektir. Hamilelik testleri %90 oranında doğru çıkmaktadır. En kesin test kan testidir kesinlikle.
Gelelim adet olmadım ve karnım şiş sorusuna. Adetinizde ciddi gecikmeler var ise ve ciddi derecede karnınızda belirgin bir şişlik varsa bu sağlık sorunu olabilir. Unutmayın ki bir hamile bayanın karnı 3. aydan itibaren gözle görülür bir şişkinliğe ulaşır. 1 ayda şişkinliği anlamanız imkansızdır. Kısacası adet olmadıysanız en kısa zamanda bir hamilelik testi yaptırmalı ve sonucu negatif çıkarsa direk bir doktor ile görüşmelisiniz. Ciddi sağlık problemleri meydana gelebilir.

“Adet Olamadım Karnım Şiş-Adetim Gecikti Hamile miyim-Adet Gecikmesi Hamilelik Belirtileri” üzerine 4 yorum

  1. selam ben 21 yaşındaym . 2 yıldır beraber oldugum bi sevgilim var . normaldede adetim zaten düzensiz oluyor bi ara düzenli doğum kontrol hapı kullanıyordum hormon bozukluğum olduğu için ama kilo almaya ve kıllanmaya başlayınca bıraktım . aralık ayında adet olmadım ama ocak ayında 2 kere oldum o zamandır adet olmuyorum . hamile miyim diye süphelendim adet belirtilerine baktım hiç biri yok . hafif bir baş dönmem var ama ounda stresten olduğunu düşünüyorum çünkü 2 haftalık bir sınav sürecim vardı. arada bir kasıklarım agrıyor ve akıntım var . 2 kere test yaptım negatif cıktı . hamilelik olasığım ne kadar sizce. doktora gidersem ailem duycak diye korkuyorum sizce adet olmamamın nedeni ne olabilir?

    1. Hicmi utanmadin acaba sevgilimlle beraber oluyorum demeye terbiyesiz utanmaz allahtandami korkun yok

  2. Adetim 2 haftavgeciktibyenibaile heyati qurmusam sabah bir ay olur adetimde 12 yada 13 olurdu duzenli sekilde

  3. merhabalar her ayın 29 u düzenli adet oluyordum geçen ay 4 gün gecikti test yaptım negatif çıktı. testi yaptıktan 1 gün sonra adet oldum. sadece 2 gün sürdü normalde 4 gün sürmesi gerekirdi. bu ay ise 12 gün oldu hala adet görmedim. karnım çok şiş sol kasığım ağrıyo sık sık idrara çıkıyorum bi de gazım var çok fazlakorkuyorum bi yardımcı olabilecek olan var mı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir