Beşi bir yerde zayıflama çayı

Geçenlerde kadınlar kulübü nde gördüğüm beşi bir yerde zayıflama çayı ile ilgili soruları cevaplamak amacıyla bu yazıyı kaleme alıyorum. ENder Saraç icadı olan Beşi bir yerde zayıflama çayı, içerisinde Yeşil çay, biberiye, kekik, mate ve funda yaprağı gibi zayıflatan bitki çaylarının harmanlamasından oluşan bir çaydır.Beşi bir yerde zayıflama çayı, faydaları ve yararları bakımından çok yönlü bir bitkisel tedavi sunmaktadır.

Özellikle baharın başlangıcında olduğumuz bu sıralar, yaza hazırlık olarak zayıflama ve kilo verme arayışlarımıza iyice hız verdik. Kışın hareketsizlik sonucu vücudumuzda biriken fazla yağlar ve kiloları ne şekilde aracağımıza dair kafamızda henüz bir cevap oluşmadıysa bitkisel zayıflama ürünleri denemenizi tavsiye ederim. Bunların arasında ise 1 ayda 5 kilo zayıflama garantisi veren Beşi bir yerde zayıflama çayı nı anmadan geçmek olmaz. Ender Saraç a göre beşi bir yerde zayıflama çayı formülü ile üç ayda 20 kilo vermek pekala mümkünmüş! Hem de her öğünden önce günde 3 er kez 1 er fincan içerek bu başarıla biliniyormuş .
Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Dr. Ender Saraç, doğal zayıflamanın bizlerin sağlıklı bir hayat sürdürebilmesi için gerçekten önemli olduğunu vurgulayarak ifade etmektedir. Bitkisel çay yaprakları içerisinde bulunan türlü maddeler ile vücudumuz hem zayıflama deneyimi yaşayacak, hem de kolesterol, kan şekeri, trigliserid gibi metabolizma sorunlarımıza da kesin bir bitkisel çözüm sunacaktır. Ender Saraç ın da defalarca üzerine basarak söylediği gibi Beşi bir yerde zayıflama çayı içerek 1 ayda 5 kilo zayıflamak hiç te imkansız değildir. Zayıflama çaylarının faydaları üzerine çok şey söylenir. Ancak günde 3-4 bardaktan fazla içilmesinin ani zayıflama ve yorgunluk bitkinlik hissi oluşturacağını da Zayıflama çaylarının veya beşi bir yerde zayıflama çayının yegane olası zararı olarak söyleyebiliriz. Beşi bir yerde zayıflama çayı da diğer çaylar gibi bitki yapraklarının suda kaynatılması neticesinde iyice dem vermesinden sonra kullanılmalıdır. Tam manasıyla demini almayan zayıflama çaylarının zayıflatıcı etkilerinin de az olacağını aklınızda tutmalısınız.

Beşi bir yerde zayıflama çayı, gibi zayıflama çayları tüketilirken aşırıya kaçmamak gerektiği hususu, Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Taylan Kümeli tarafından da hatırlatılıyor. Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sağlıklı bir bedene sahip olmak isteyenlerin bitki çaylarına yöneldiğini belirtiyor. Toksinlerin doğal yöntemler sayesinde kolayca atılabileceğine dikkat çeken Kümeli, bitki çaylarının içerisine tatlanması için şeker karıştırılmasının yanlışlığına dikkat çekiyor. Bu karışımların bazı hastalarda alerjiye yol açabileceğini hatırlatan Kümeli, ‘Çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayın.’ uyarısını yapıyor.

Mısır Çarşısı’nda şifalı bitkiler satan Sait Develi, yağ sökücü, tok tutucu ve sindirimi kolaylaştırıcı bitki yapraklarından hazırlanan ‘beşi bir yerde’ karışımının son derece etkili olduğu, müşterilerden olumlu tepkiler aldıkları bilgisini veriyor. Mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yapraklarının sıcak sudademlenmesiyle oluşan karışım, vüvutta biriken toksin ve ödemi atarak ayda yaklaşık beş kilo vermenizi sağlıyor.

Beşi bir yerde zayıflama çayı zayıflatırmı?

Ünlülerin diyetisyeni Selahattin Dönmez: 2006 yılı American Journal of Clinical Nutrition dergisi mart sayısında yayınlanan bir makalede bitki çaylarının zayıflama üzerindeki olumlu sonuçlarına yer verilmişti. Ben, bir diyetisyen olarak kilo problemi yaşayan hastalara bitki çaylarını öneriyorum. Peki, nedir bu bitki çayları? Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Tabii ki bu mümkün değil. Doğal ortamda yetişen kekik, yeşil çay, biberiye, mate ve funda yaprağının ortak bir özelliği var. O da şu: Bu bitki yaprakları kış aylarında insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Ama bu diyetin yanında gün içerisinde alınan besinlere çok dikkat etmek gerekir. Eğer sıkı bir gıdadiyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmiş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkilerin bir uzman kontrolünde alınmasıdır.

Diyetisyen Oya Yüksek: Bu bitkiler, insan metabolizmasını hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor. Özellikle yeşil çay, bunlar arasında en etkili olanı. Bitki yapraklarından oluşan bu karışımın doğal olması ve kimyasal madde içermemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Burada önemli olan ise ‘doğal’ diyerek aşırıya kaçmamaktır.

Beşi bir yerde zayıflama çayının nasıl hazırlanıyor hazırlanışı nasıldır? beşi bir yerde nasıl hazırlanır

Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika demlenmesi bekelenir ve süzülerek içilir.

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Beşi bir yerde zayıflama çayı içerisinde bulunan hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay, rezene, meyan kökü, maydanozun sapı, yemeklere iki kaşık zencefil, ucundan keten tohumu… Şimdi de ‘Mate Çayı’mız çıktı. Ta Paraguaylardan gelme. Bir yandan sağlıklı inceltirken, bir yandan da enerji verdiği kulaktan kulağa yayılıyordu. Dayanamadım denedim tabii. Tadı bol tarçınlı, biraz buruk ancak kategorisine göre içilebilir. Misal bir arkadaşım günde üç vakit hüpletmekte… Peki nedir bu çayın faydaları? Onu da Doğa Bitkisel Ürünler’in sahibi Gülben Uras’tan öğrendim. Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılıyormuş. Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırıyormuş. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kafeinin kötü etkisine sahip değilmiş. Her yaş kullanabilirmiş .Metabolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecekmiş. Tam etki için günde üç fincan tüketilmeliymiş.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyuatarak kilo vermenizi sağlıyor.

İştah azaltan 10 bitki

Sağlıklı kilo vermek isteyenler, iştah azaltan ve yağ yakımını hızlandıran bu bitkileri tercih ediyorlar…

* At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki, yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

* Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem.

* Adaçayı, zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

* Fesleğen, vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

* Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

* Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

* Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

* Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.

* Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

* Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

“Beşi bir yerde zayıflama çayı” üzerine 3 yorum

  1. ben 100 kg yum vermezsem aclıktan geberecem 3 gündür 5 biyerde içiyom trbfili hastasıyım yanısıra

  2. evet bitki çaylarının kesin faydası var ama yanındada diyet şart keşke diyet yapmadan çaylarla zayıflansa ne güsel olurdu ilk bi kaç gün beşi bi yerdeyi içerken evden dışarı pek çıkılmamalı bence aşırı derecede idrar söktürüyor herkese sağlıklı kilo vermeler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir