Omuz ve Kol İnceltme Hareketleri-Bel Zayıflatan Egzersizler

Omuz ve Kol İnceltme Hareketleri-Bel Zayıflatan Egzersizler

Aşağıda sizler için ABD de çok ünlü bir fitness hocası olan kaliforniyalı fitness uzmanı Amy Dixon tarafından tavsiye edilen ve sadece kol, omuz ve bel bölgesi için değil, aynı zamanda tüm vücuda faydaları olan zayıflama ve bölgesel incelme hareketleri ni sunuyoruz. Bu egzersizleri yaparken tek bir şeye dikkat etmek gerekiyor. O da bir egzersizden diğerine geçerken, arada mola verilmemesi. Onun haricinde egzersizler in bir kuralı yok

Her setten sonra 45 saniye dinlenerek üç set tamamla. Haftada iki-üç gün bu egzersizi yap.

Gövde ve göğsü çalıştırıyor
Gövde ve göğsü Muhteşem dörtlü
Ellerine 4 kilogramlık bir çift dambıl alarak büyük bir egzersiz topuna sırt üstü uzan ve ayaklarını yere koy. Dambılları omuz hizasında tutmalı ve kollarını iyice yukarı kaldırmalısın. Karın kaslarını kasarak omuzlarını yukarı kaldır. Pozisyonu koru ve tekrar başlangıca dön. 8-10 defa uygula.

Gövde ve kolları çalıştırıyor
Gövde ve kolları Muhteşem dörtlü
Ellerine 4 kilogramlık bir çift dambıl alarak bacaklarını kalça genişliğinde aç. Kollarını hafifçe kır ve yere paralel olacak şekilde iki yana aç. Gövdeni sağa döndür. Tekrar merkeze dönüp kollarını aşağı indir. Ardından da gövdeni sola döndür. Hareketi 6 kez tekrarla.

Gövde ve bacakları çalıştırıyor
Gövde ve bacaklar Muhteşem dörtlüHalatlı bir egzersiz aletinin halatlarını kavra. Halatlar iyice gerilene kadar ileri adım at. Omuzlarını dizine doğru yaklaştırıp sol bacağınla ileri doğru hamle yap. Karın kaslarını kasıp ayağa kalk. Her iki bacakla da 8-10 kez tekrarla. Halatlı egzersiz aletin yok mu? Bir çift dambıl kullanabilirsin.

Üst gövde kaslarını çalıştırıyor
Üst gövde kasları Muhteşem dörtlüBir egzersiz çubuğunu iki elinle kavra. Ayak bileklerini arkanda kavuştur. Çenen egzersiz çubuğu hizasından yukarı çıkana kadar, yüksel. Dizlerini göğsüne doğru çek, sonra tekrar başlangıca dön. Altı defa tekrarla. Egzersiz çubuğun yok mu? Karın kaslarını iyice kasarak 10-12 kez şınav çek. Bunu yaparken ayaklarını da büyük bir egzersiz topunun üstüne koy.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir