Kalça Egzersizleri- Kalça Eritme Hareketleri- Kalça Eritme Egzersizleri- Kalça Eritme Yöntemleri

Kalça Egzersizleri- Kalça Eritme Hareketleri- Kalça Eritme Egzersizleri- Kalça Eritme Yöntemleri

Bu yazımızda hem sağlıklı yaşamak hem de zinde bir bedene ve güzel görünümlü bir vücuda sahip olmak isteyenler için kalça eritme yöntemleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. Ayrıca kalça egzersizleri önerlilerimiz olacak. Özellikle bayanlar için kasları şekillendirmek ve kalça eritmek önemli bir fitness amacı durumunda. Kalça kısımlarının diğer beden ölçüleriyle orantılı olması hanımların dış görünüşü için gerçekten önemli bir nokta. Bu yüzden kalça eritme sporu ve diğer kalça eritme yolları merak konusu. Ayrıca kalça eritme diyeti de bayanların en çok uyguladıkları diyetlerden bir tanesi. Kalçaları şekillendirmek, kalça eritme ve istenilen görünüme kavuşmak için yapılması gereken egzersizler evde uygulanabilir ve etkileri 4 ila 6 hafta arasında görülebilir egzersizler. Ayrıca, sizin için doğru egzersiz yöntemini biliyorsanız ve kendiniz düzgünce uygulayabiliyorsanız vücut geliştirme, yağ yakma, kalça şekillendirme gibi aletlere boşuna para verip evinizde yer işgal etmelerine katlanmanıza gerek yok. En önemlisi, kalça egzerzisi aerobik egzersizlerle ve sağlıklı beslenmeyle yani sağlıklı bir diyetle beraber uygulandığında formunuzu korumanıza ve sağlıklı yaşam sürmenize yardımcı olacaktır. Aşağıda vereceğimiz kalça egzersizleri en etkili kalça egzersiz yöntemleridir. Kalça egzersizlerinden en iyi sonucu almak için tüm hareket çeşitlerini 15-20 defa tekrar edecek şekilde yapmak gerekmektedir. Yavaş yavaş egzersiz setini 2 defaya çıkarın ve haftada en az iki kez uygulayın. Bu kalça egzersizleri için başlangıç ve orta düzeyde uygun olan bir uygulama yöntemi olacaktır. Öte yandan burada verilen sayıların genel değerler olduğunu, kendi özel durumunuza göre en ideal kalça egzersizi programını öğrenmek için uzman yardımı almanız gerektiğini lütfen aklınızdan çıkarmayın. Eğer vücudunuzun herhangi bir yerinde sakatlık, incinme, aksama veya rahatsızlık gibi bir durum varsa kalça egzersizlerine başlamadan önce lütfen bir fizyoterapiste danışın. Kalça egzersizi yöntemlerini sağlıklı bir hayat, zinde ve iyi görünümlü bir vücut, düzgün yapılı kalçalara sahip olmanız dileğiyle istifadenize sunuyoruz. Bu yazımızda kalça eritme hareketleri resimli olarak sunulamasa da kalça egzersizleri video ile de öğretilmeye çalışılacaktır. kalça egzersiz aletleri,kalça egzersiz hareketleri,kalça egzersizleri resimli,kalça egzersizleri uzman tv,kalça eritme hareketleri video.

Duvar Çömelişi: Ön kalça egzersizi
Başlama pozisyonu: Arkanızı düz bir duvara vererek ayaklarınız omuz genişliği açıklığında ve ayak parmaklarınız karşıyı gösterecek şekilde durun. Ağırlığınızı iki ayağınıza dengeli dağıtarak arkaya doğru yaslanın.
Hareket: Nefes alın, topuklarınız sürekli yerle temas halinde olsun. Yavaşça sırtınızı duvarda kaydırarak çömeliş pozisyonuna geçin. Ayaklarınız üzerinde yavaşça doğrularak ilk pozisyonunuzu alırken aynı zamanda nefesinizi verin. Bu sırada baş ve göğüs yukarıda olsun. Bu hareketi gerektiği kadar tekrar edin.

Duran Halter Çömelişi: Ön kalça egzersizi
Başlama pozisyonu: iki elinize bir ağırlık alıp kollarınızı iki yana sarkıtın. Ayaklarınız omuz genişliği kadar açık olsun ve ayak parmaklarınız hafifçe dışarıya doğru olsun. Ağırlığınızı iki ayağınıza dengeli dağıtın.
Hareket: Nefes alın, topuklarınız sürekli yerle temas halinde olsun. Ayaklarınız üzerinde yavaşça doğrularak ilk pozisyonunuzu alırken aynı zamanda nefesinizi verin. Bu sırada baş ve göğüs yukarıda olsun. Bu hareketi gerektiği kadar tekrar edin. Yaklaşık 500 gramlık ağırlıklar bu amaç için uygundur ama başlangıç için 200 gramlık ağırlıklar da kullanılabilir. Bu durumda 3-5 hafta içerisinde 500 gramlık ağırlıklarla çalışmaya başlayın.

Saldırı: Ön kalça egzersizi
Başlama pozisyonu: ayaklarınızı omuz genişliğinizden biraz daha dar bir şekilde açarak durun. Omuz genişliğinizden daha uzun bir halter alın ve bunu omuzlarınızın arasında tutun.
Hareket: nefes alın, sırtınız dik bir biçimde diğer diziniz yere değinceye bir ayağınızlar ileri doğru geniş bir adım atın. İlk başlarda bu kadar alçalamazsanız da 2-3 haftada bunu başarabilirsiniz. Nefes verin, ağırlığınızı arkaya vererek birkaç adımda ilk pozisyonunuza dönün. Aynı hareketi diğer ayağınızla tekrar edin. Eğer dizinizle ilgili herhangi bir probleminiz varsa bu egzersizi yapmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Yüz Üstü Yatma: Ön kalça egzersizi
Başlama pozisyonu: Bacaklarınızı birleştirerek midenizin üstüne uzanın.
Hareket: Arkaya doğru doğrulup sağ ayak bileğinizi sol elinizle tutmaya çalışın. Bu sırada sağ topuğunuzu mümkün olduğunca kaldırmaya çalışın. Bu pozisyonda 30 saniye kadar bekleyin. Diğer tarafınızla da aynı şeyi uygulayın. Bu egzersizi de gerektiği kadar tekrar edin.

Otuturken Açma Germe: İç kalça egzersizi
Başlama pozisyonu: Otururken ayaklarınızı mümkün olduğunca ayırın.
Hareket: Sağ tarafınıza doğru yaslanarak ayak parmak uçlarınıza dokunmaya çalışın. Elleriniz ulaşabildiğiniz son noktaya varınca orda 30 saniye kadar bekleyin. Bu hareketi diğer tarafa da aynısını uygulayarak gerektiği kadar tekrar edin.

Oturan Kelebek: İç kalça egzersizi
Başlama pozisyonu: Sırtınız dik durumda olacak şekilde oturun.
Hareket: Ayak tabanlarınızı birleştirerek mümkün olduğu kadar kendinize doğru çekin. Bu sırada elleriniz ya ayaklarınızın üstünde ya da kalçalarınıza baskı yapsın. Bu halde 30 saniye kadar kalın.

Otururken Kalça Kıvırma:Dış ve arka kalça egzersizi
Başlama pozisyonu: Ayaklarınızı öne doğru düz bir biçimde uzatacak şekilde uzatarak oturun.
Hareket: Sağ dizinizi bükerek sağ ayağınızı sol bacağınızın üstüne atın. Elinizle sağ dizinizi sol omzunuza doğru çekmeye çalışın. Bu halde 30 saniye bekledikten sonra 10 saniye arar vererek diğer tarafınızla da aynı şeyi yapın.

Uzanırken Bacak Çekme: Tüm kalça tarafları için egzersiz
Başlama pozisyonu: sırt üstü yatın. Dizlerinizi ayaklarınız havaya kalkacak şekilde yukarı doğru kırın.
Hareket: Sağ topuğunuzu sol kalçanızın üstüne getirip ellerinizle sol kalçanızı göğsünüze doğru çekin. Aynı işlemi diğer kalçanız için de uygulayın.

Kalça ve Basen Eritme Egzersizi Videosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir