evde detoks nasıl yapılır evde detoks yöntemleri ve yolları

evde detoks nasıl yapılır evde detoks yöntemleri ve yolları

Detoks sadece detoks merkezleri dahilinde yapılan bir tedavi uygulaması değildir. Evde detoks kürü pek bilinmese de aslında kolayca uygulanabilen bir detoks yöntemidir.

Şehir hayatının yarattığı zihinsel ve ruhsal sıkıntıların giderilmesi için yapılabilecek en önemli şey, bedeni kan ve doku kirliliğinden arındırmaktır. Sürekli bahsedilen detoks programları ve alternatif çalışmalar bu konuda artık daha da fazla hayatımızın bir parçası haline geldi. Ancak kitaplarda okuduğumuz veya uzmanların bahsettiği bazı söylemlerin uygulama olarak hayata geçirilmesi bazen zor olabiliyor. Bunun için Bodrum LifeCo Detoks Uzmanı Mirey Yuhay’dan evde kendi başımıza zorlanmadan uygulayabileceğimiz tavsiyeler istedik.

Uzman tavsiyesi:
pH’ı yüksek sular içmelisin.

Evdeki çözüm:
pH yükseltici bir cihazın yoksa içtiğin suya limon sıkıbilirsin. 1,5 litre suya bir çorba kaşığı sodyum karbonat ekleyebilir ya da yurt dışında doğal ürün satan dükkânlarda bulunabilecek suyu alkalize eden pH dropper kullanabilirsin.

Uzman tavsiyesi:
Genetiğiyle oynanmış yiyecekler tüketme. Organik beslenmeye çalış.

Evdeki çözüm:
Sebze ve meyveler zamanında yenmeli. Organik pazarlardan alışveriş yapmak (mesela Cumartesi’leri Bomonti’de) gerekiyor. Eveorganik.com.tr adresinden evine servis alabilirsin. Tat ve görüntü olarak organiklerin şekli çok düzgün olmamakla beraber lezzeti daha yoğundur. Organik olmayanlar da şekil düzgün, ancak tat azalmış gibidir. Ayrıca koku da önem taşır. Organiklerin kokusu diğerlerine nazaran çok daha yoğun olur.

Uzman tavsiyesi:
Hayvansal besinlerden özellikle süt ürünlerinden uzak dur.

Evdeki çözüm:
Kalsiyum sadece sütte bulunmaz. Badem, brokoli ve susam sütten kat kat daha fazla kalsiyum içerir. Daha organik ve doğal beslendiği için keçi sütü ve keçi peyniri tercih edilebilir. Evde kolaylıkla badem sütü hazırlayabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir