sperm sayısını artıran bitkiler-sperm artırıcı bitkiler- meni kalitesini arttırıcı şifalı bitkiler, sperm kalitesini artıran şifalı otlar

sperm sayısını artıran bitkiler-sperm artırıcı bitkiler-sperm kalitesini arttırıcı şifalı bitkiler, meni ve sperm kalitesini artıran şifalı otlar

Erkeklerde kısırlığın nedenlerinden belki de en önemlisi sperm sayısının ve sperm kalitesinin düşük olmasıdır. O nedenle sperm sayısını artıran bir takım bitkisel enzimler ve proteinler ihtiva eden bitkiler oldukça buyük önem arz etmektedir. Doğada bolca bulunan sperm sayısını artıran bitkiler, çoğu zaman dikkatimizi çekmeyen ancak ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu bitkiyi öğrendikten sonra algıladığımız bir takım şifalı bitkilerdir. Şimdi bu sperm sayısını ve sperm kalitesini artıran şifalı bitkiler nelermiş bir bakalım:

1) KEÇİBOYNUZU BİLİNEN EN ÖNEMLİ SPERM ARTIRAN BİTKİDİR:

Keçiboynuzu ve Pekmezinin Sperm Sayısını Artırıcı Mucizeleri

KEÇİBOYNUZU NEDİR?

Anadolu’da bazı yörelerde harnup olarak da bilinir. Yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir, Filistin ve Libya olup memleketimizde, Antalya, Mersin, Silifke, Datça dolaylarında yaklaşık 1500 km2 lik sahil şeridinde doğal olarak yetişmektedir. Keçiboynuzu, yetişmeye başladığı ilk 15 yıl meyve vermeyen bir bitkidir. Meyveleri ilk başlarda yeşil olup, olgunlaştıkça kahverengileşen ve tam olgunlaşınca parlak kahverengi renk alır. Keçiboynuzunun en büyük özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki; derhal sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Keçiboynuzunun içerdiği gallik asit insan sağlığı üzerinde öylesine çok yönlü özellikleri olan bir maddedir ki, bu özelliklerinden bazıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Analgesic Ağrı kesici
Antiallergenic Alerjiye karşı
Antiasthmatic Astıma karşı
Antibacterial Bakteri yok edici
Antibronchitic Bronşite karşı
Anticancer Kansere karşı
Antihepatotoxic Karaciğeri toksinden arındırıcı
Antioksidant Serbest radikalleri yok edici
Immunostimulant Bağışıklık sistemini güçlendirici
Antiviral Mikroplara karşı
Antiseptic Antiseptik
Cancer-preventive Kansere karşı koruyucu
Antinitrosaminic Nitrozamin yok edici
Bronchodilator Bronş genişletici
Antipolio Çocuk felçine karşı

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi gallik asit çok yönlü bir maddedir. Bu maddenin belirtilen bu özelliklerini artıran ve takviye eden keçiboynuzunda bulunan promotor maddelerdir. Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkan. Balgam söktürücü gücü ve astım a karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır. Sigara içenler keçiboynuzuna başladıktan bir iki gün sonra nasıl balgam çıkardıklarını hayretle gözleyeceklerdir.
Keçiboynuzu, insanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir. Özellikle sigara içen insanlarda akciğer kanserine yakalanma riskinin ne kadar yüksek olduğu, bu konuyla ilgili hemen her klinik deneyde ortaya konmaktadır. Keçiboynuzu akciğer kanserini önleyen mükemmel bir meyvedir. Ancak, akciğer kanserine yakalanmış olanlar için tedavi etme gücü çok zayıftır. Çünkü bir bitkinin hastalığı önleyici özelliği ile hastalığı tedavi etme özellikleri birbirlerinden farklı şeylerdir. İşte
keçiboynuzunun akciğer kanserini tedavi etmekteki gücünü artırıcı farklı etkin maddeler içeren ikinci bir bitkiye ihtiyaç vardır. Bu ikinci takviye bitki kırmızı turptur.
Keçiboynuzunda kolestrol bulunmaması ayrı bir avantajdır. Kaffein ve theobromine içermediği içinde tansiyon problemi olanların rahatlıkla kullanabilecekleri bir bitkidir. Fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir. Bu nedenle osteoporoz (kemik erimesi) rahatsızlığı olanlara kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanmasında çok iyi bir destekleyicidir.

KEÇİBOYNUZU (HARNUP) PEKMEZİ

Faydaları:

* Kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı)
* İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.
* Balgam söktürür,göğsü yumuşatır,bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes
darlığına oldukça etkilidir. (Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi tavsiye edilir.)
* Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir.
* Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir.
* Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler.
* Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
* Yüksek doğal şekerler , zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği
dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.
* Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yaralı etkileri bulunmaktadır.
* Kanın zehirli maddelerini temizler.
* İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir.
* Kalbe faydalıdır, kalp çarpıntısını önler.
* İnsan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar.

2) ÇAKŞIR KÖKÜ VE ÇAKŞİR KÖKÜ SUYU

Çakşır kökü suyu;meni artırıcı

Çakşır; yurdumuzun güney (genellikle Hatay) bölgesinde bolca yetişmektedir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurmaktadır. Bunu gören Alman ve Amerikalı bilim adamları bu bitkinin bileşimini araştırmaktadır. Bölgede afrodizyak ve meni artırıcı olarak kullanılmaktadır. Çakşır’ın köklerinden su buharı distilasyonu ile damıtılmış çakşır suyu elde edilmektedir. Bilinen bir yan etkisi yoktur. Bileşiminde; nişasta, kateşik tanen, saponin, alkaloit, rezin ve uçucu yağ taşımaktadır.

3) ÇÖREKOTU

Çörekotu da önemli bir meni artırıcı bitkidir. Ahmet Maranki formülü ile bal çörek otu karışımı, sperm artırmak için kullanılır. Tarifi aşağıda:

Ahmet Maranki: Sperm Sayısını Artıran Bitkiler
Ahmet Maranki, çocuk sahibi olamayan kadınlar ve erkeker için, hem kadınlarda yumutlamayı sağlayan, hem de, erkeklerde sperm sayısını çoğaltacak bitkisel önerilerde bulundu. Erkek ve kadınlar için sperm sayısını artıran bitki kürleri:

ERKEK KISIRLIĞI İÇİN :

GEREKLİ MALZEMEER :
* 100 gr bal
* 10 gr çörekotu
* Polen

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :
Tüm malzeleri karıştırıp yiyin.
*Bir diğer öneri ise ; 1 kg balın içine, 10 gr ısırgan tohumu koyup yiyin.

KADIN KISIRLIĞI İÇİN :
* Civanperçemi, adaçayı, aslanpençesi, çobançantası çayı, günde 3 defa içilir.
* 1 lt suyun içine, 1 adet soğaını kabuklarıyla birlikte elinizle kırıp, suyunu için.

“sperm sayısını artıran bitkiler-sperm artırıcı bitkiler- meni kalitesini arttırıcı şifalı bitkiler, sperm kalitesini artıran şifalı otlar” üzerine bir yorum

  1. sperm sayımdaki azlıktan dolayı çocuğum olmuyordu tüp bebek denemeden son olarak doktorum Çakşır Yaprağı Sunu Önerdi 3 ay bunu kullanmamı istedi işe yaradı 7 kat artı sonuç mutluluk yazdım herkes bilsin benim yaşadıkları yaşamasın..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir