Kızlık zarı yırtılmadan bakireyken hamile kalınır mı

Kızlık zarı yırtılmadan bakireyken hamile kalınır mı

Kızlık zarı bozulmadan bekaret bozulmaksızın hamile kalmak mümkün mü sorusu özellikle gençlerden çokça gelen bir sorudur. Kızlık zarı biyolojik bir doku olduğu için kişiden kişiye değişmekle birlikte bozulması orta derecede zorlukta olan bir dokudur. Peki bakireyken hamile kalınır mı Çok nadir olsa da hepimizin bir yerlerden duyduğumuz ve yaşayanlara da ALLAH’ın sabır versin dediğimiz vahim bir durum…

Cinsellik yaşamadan, kızlık zarı bozulmadan, yada sürtünme ile cinsellik yaşayan bakire kızların hamile kalması % kaçdır?

Bakireyken gebe kalınabilir

Kızlık zarı civarına bulaşan spermler vajinal sıvıya karışarak, daha hızlı bir şekilde rahim içine kadar ilerleyebilir. Burada hazırda bekleyen yumurta varsa, döllenme ve gebelik oluşabilir

Ülkemiz de kırılmaz tabular dan olan kızlık zarı (bakirelik) için o kadar canlar verilmiş ve bir çok genç kadının canı yanmıştır ki, günümüz de bir çok genç çiftler, cinsel isteklerine karşı koyamayıp, sürtünme yolu ile ilişki yaşıyor ve sonuç ta böyle bir durum da ortaya çıkabiliyor. Yazık!!!

* Hangi durumlarda hamile kalınır?
– Yumurtlama zamanında, yani ortalama adetin başlangıcından sayarak 10-15. günlerinde bulunuyorsanız ve bu sırada ilişki kurulmuşsa…
– Vajen içerisine veya girişine sperm gelmişse hamile kalabilirsiniz.
– Adet döneminde hamilelik ihtimali çok çok zayıf bir olasılıktır.

* Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir?
– Herpes
– Sifiliz (frengi)
– HPV (Human papilloma virus)
– Gonore (bel soğukluğu)
– Hepatit B
– HIV (AIDS)
– Candida (mantar)

* Doğum kontrol hapları uzun süre kullanıldığında hamileliğe engel mi?
Çok uzun süreli kullanımlar engel olabilir. Genel bir kural değildir.

* Hamilelikten korunma yöntemleri nelerdir?
– Doğum kontrol hapları,
– Doğum kontrol iğneleri (aylık, 3 aylık)
– Rahim içi araçlar
– Tüplerin bağlanması, yakılması
– Tüplere laparoskopik klips takılması – Geri çekme yöntemi,
– Prezervatifler…

* Yumurtlama ne zaman oluşur?
Ortalama olarak, adetin başlangıcının 13. günü gerçekleşir. Adetin başladığı gün 1. gün kabul edilir ve 13. güne kadar sayılarak yumurtlama günü tespit edilir. Yumurtlama gününde gerçekleşen cinsel ilişki ile döllenme olursa, döllenme bir günlük değil 13 günlük gebelik söz konusu olur. Çünkü adetin başlangıcından itibaren yumurta büyümüş ve ulaşan sperm 13 günlük yumurtayı döllemiş olur. Bu önemli ayrıntı bilinmezse eşler arasında yanlış hesaplamalardan kaynaklı tartışmalar olabilir.

* Bakirelerde hamilelik, gerçek bir ilişki olmadığı halde oluşabilir mi?
Mümkün olabilir. Kızlık zarı civarına bulaşan spermler vajene doğru ilerleyip, vajinal sıvıya karışarak daha hızlı bir şekilde rahim içine kadar ilerleyebilir. Burada hazırda bekleyen yumurta (çatlamış ve rahme ulaşmış ise) varsa, döllenme ve gebelik oluşabilir.

Belirli bir yaştan sonra hayatın en doğal ihtiyacı olan cinselliği yaşamak gayet doğal olduğu gibi çiftlerin başına böyle işler de açabiliyor.

O yüzden gençlerimizin gayet tedbirli olması gerekiyor.

“Kızlık zarı yırtılmadan bakireyken hamile kalınır mı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir