Ciltteki kahverengi lekeler nasıl giderilir-Ciltteki kahverengi lekelere çözüm

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl giderilir-Ciltteki kahverengi lekelere çözüm

Ciltteki kahverengi lekeler neden oluşur sorusu özellikle koyu kahverengi cilt lekelerinin tedavisi için önemli bir çıkış noktasıdır. Teninizdeki koyu esmer cilt lekelerinin sebebi öğrenilebilirse kahverengi lekelerin tedavisi için de gerekli tıbbi ya da bitkisel tedavi yöntemi uygulama imkanı bulabilecektir. Özellikle yurt dışında ayrıca son zamanlarda ülkemizde de ciltteki kahverengi lekeler için krem gibi ürünler yaygın olarak satılmaktadır. Biz bu yazımızı bitkisel yollarla ciltteki kahverengi lekeler nasıl geçer ve nasıl giderilir sorusuna ayırdık. Şimdi öncelikle ciltteki kahverengi lekeler neden olur oluşur u yanıtlayıp daha sonra da ciltteki kahverengi lekelere çözüm kürlerini sizlerle paylaşalım.

Gerek güneş ışınları, gerek bir rahatsızlık, sicilceler, gerek hamilelik, gerek se yaş ilerlemesinden dolayı ciltte kahverengi lekeler oluşur. Oluşan kahverengi lekeler moral bozar, canımızı sıkar.

Cilt lekeleri özellikle Kahverengi lekeler için son derece etkili SOĞAN SUYU ve ELMA SİRKESİ ile yapılan maske tarifi :

GEREKLİ MALZEMELER :

* 2 adet küçük boy kuru soğan,
* 1/2 çay bardağı elma sirkesi,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Soğanları, mikserde çekerek veya havanda döverek, suyunu sıkın. İçerisine elma sirkesini ilave edin. Elde ettiğiniz doğal losyonu cildinize sürüp, 30 dak bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı, 2-3 günde bir yapın. Uygulamayı gece yatarken yaparsanız, hem kokmasını engellersiniz, hem de daha iyi sonuç almak için, sabaha kadar cildinizde tutabilirsiniz.

Yüzdeki kahverengi güneş lekeleri için doğal çözümler

Suna Dumankaya zamanla yüzde oluşan ve özellikle güneşten kaynaklanankoyu esmer cilt lekeleri için bir tarif verdi.
KOLAYLIKLA HAZIRLANABİLECEK BU TARİFİN MALZEMELERİ ŞÖYLE:
-1 tatlı kaşığı yoğurt

-1 çay kaşığı kabartma tozu

-Bu iki malzemeyi karıştırın ve cildinize sürün. bu karışımı cilt emeceğinden bir süre sonra cildinizde kalmayacağından her 15 adakikada bir yeniden aynı karışımdan sürün. 1 saat beklettikten sonra ovrarak çıkartın ve yüzünüzü yıkayın.

-bu maskeyi haftada bir kerden fazla uygulamayın. ciltte tahrişe neden olabilir.
-dışarı çıkarkende yazın ve kışın mutlaka cildinize en az 25 faktör korumalı krem sürerek çıkın.

DOĞUMDAN SONRA OLUŞMUŞ ESMER LEKELER İÇİN:
suna dumankayanın,doğumdan sonra oluşan ve can sıkıcı olan lekeleri giderici tarifi ise şöyle:
250 gr. çiğ süt ile 250 gr. alkolü karıştırıp ve bu karışımla hergün yüzünüzü silin. lakalariniz yok olacaktır.

Ciltteki kahverengi lekelerin bir diğer sebebi: Akne ve sivilceler

Akne vulgaris özellikle yüz ve sırt bölgesinde görülen cilt rahatsızlığıdır. Tedavisinde topikal ilaçlar veya sistemik ilaçlar kullanılır. Fakat bazı durumlarda hastalarımızın yüzlerinde rahatsızlık verecek ölçüde skarlar bırakabiliyor. Hafif akne izleri dermatogların kendi hazırlattıkları formül reçeteleri ile yok olabilir. Daha derin izlerde ise haftada 2 seans yarım saatlik süre ile sonuç alabiliyoruz. İlk 3 seansta kırmızılıklar yok oluyor daha sonra fibroblastlardan kollojen sentezi ile çukur izlerde yüzde b70 oranında düzelme oluyor. Ortalama 8 seansta tedavi tamamlanıyor.

Kahverengi lekelere muayeneden sonra tedaviye karar verilir. Lekenin derinliğine göre seçenekler var. Hafif epidermal lekeler için hastanın evde uygulayabileceği formül reçetesi veriyorum ve 1 ay veya 2 ay sonunda tam yanıt alıyorum. Derin lekelerde ise iclear xl cihazı ile birlikte krem uygulama yapıyorum. Haftada 1 seans olmak üzere toplam 6 seansta sonuç alıyoruz.

yüzdeki kahverengi lekeler , ciltteki kahverengi lekeler , akne izleri , akne lekeleri , yüzdeki sivilce lekeleri , sivilce lekeleri tedavisi , akne izleri ve yüzdeki kahverengi lekelerin tedavisi , sivilce lekeleri , akne , akne lekeleri tedavisi , kahverengi lekeler , yüzdeki , lekeler , sivilce izleri , yüzdeki akne lekeleri

“Ciltteki kahverengi lekeler nasıl giderilir-Ciltteki kahverengi lekelere çözüm” üzerine 2 yorum

  1. selam canlar benımde yüzumde kahverıngı ve gunes lekelerı var banada bı onerınız var mı. BU LEKELER yüzünden moral sıfır

    1. Güneş lekelerine bitkisel çözüm veya güneş lekeleri için doğal çözümler yazısına bir göz atınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir