koltuk altı kararması için krem

koltuk altı kararması için krem

Koltuk altı kararması için kozmetik çözümler de mevcuttur. Koltuk altı kararması için koltuk altı beyazlatıcı krem arayanlara bu yazının oldukça faydalı olacağını umuyorum. Koltuk altı kararması için fudicin krem ya da Finale Beyazlatıcı Krem işe yarıyormuş. Kullananlar bunu teyit ediyor. Ayrıca limon veya elma sirkesi de koltuk altı kararmasına bitkisel çözüm olarak kullanılabiliyor.

Havaların iyice ısınmasıyla birlikte koltuk altını gösteren kıyafetler giyilmeye başlandı. Özgür bir şekilde kollarımızı kaldırmak güzelliğimize güvenimizi artırmak için koltuk altı kararmasını önlemek isteriz. Aşırı sıcak ağda, kalitesiz deodorant veya epilatör kullanımı gibi nedenlerle kararan koltuk altlarını beyazlatmak için pratik bitkisel kürü deneyebilirsiniz. Koltuk Altı Kararması için Kür Yoğurt, bal ve limon suyu içeriğindeki anti bakteriyel maddeler sayesinde koltuk altında bulunan ve kokuya neden olan bakterileri yok ederken, kararan cilt yüzeyini beyazlatmayı sağlıyor.

*Malzemeler*
2 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı süzme bal
1 tatlı kaşığı limon suyu

*Hazırlanışı ve Uygulanması

Yoğurt, bal ve limon suyunu karıştırın. Karışımı koltuk altlarınıza sürün. 15 dakika bekleyip durulayın.

Dipnot :Koltuk altı kararmasını iyileştiren kürü haftada 2 kez yapabilirsiniz. Bakım sonrası koltuk altına bebe pudrası sürmek; iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Koltuk altı kararmasına bir diğer doğal çözüm:

Koltuk altı kararması için, koltuk altı rengini açmak için, bitkisel önerilerimizi denemek ister misiniz? O

Suna Dumankaya’dan koltukaltı kararmalarına doğal çözüm önerisi:

Malzemeler:

• 1 çay kaşığı vazelin

• 1 çay kaşığı elma suyu

• 1 çay kaşığı limon suyu

Uygulama: Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra koltukaltına sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sonra yıkayıp bebek pudrası sürün. Koltuk altındaki kararmalar zamanla geçecektir.

Koltuk altının kararmasının nedenleri arasında en önemli en baş nedeni, koltuk altı tüy temizliğinde kullanılan yanlış metotlardır.

Örneğin; traş bıçağı kullanımı, koltuk altınınız kararmasına neden olur…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir