Brokoli Maskesi Yapımı Tarifi

brokoli maskesi
brokoli maskesi
Brokoli sadece kanser önleyici antioksidanlara sahip faydalı bir sebze olarak değil, aynı zamanda cilt bakımı ve güzellik için de cilt bakım maskesi olarak kullanılabilen bir doğal iksirdir. Amerikanın en saygın tıp fakültesi olan John Hopkins Tıp Fakültesinde yapılan bilimsel araştırmalarda brokoli maskesinin, güneş lekeleri ve güneşe fazla maruz kalınması neticesinde yüzde oluşan güneş yanıklarını büyük oranda iyileştirdiği sonucu ortaya çıkmıştır. Brokoli maskesi için bu söylenenler ultraviyole ışınlarından meydana geldiği için keza aynı şekilde solaryum yanıkları için de geçerlidir.

Brokoli maskesi aynı zamanda ciltteki kızarıklıklar ve kırmızı cilt lekeleri için de tedavi edici iyileştirici etkiye sahiptir.

Brokoli Maskesi Nasıl Yapılır?

Brokoli maskesinin yapılışı aslında gayet basit. Bunu kabaca tarif edecek olursak:

Taze brokoliyi yıkadıktan sonra bıçak kullanmadan ellerimizle parçalıyoruz. Daha sonra bu parçalanmış brokoli parçalarını bir tülbentin içerisine koyup tülbenti bohça düğümü ile kapattıktan sonra mıncıklıyarak brokoli suyunun çıkmasını sağlayacağız. Bu suyu tülbetten geçirdiğimiz için tekrar süzmeye gerek kalmayacak. Brokoli maskesini bitirmek için içerisine su ve yoğurt, veya bir miktar kaymak ilave ederek karıştıracağız. Elde edilen brokoli maskesi ile yapılacak cilt bakım kürü hem cilt lekelerini yok edecek hem de cildi toksinlerden arındırarak cildi yenileyen bir etki oluşturacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir