Siyah Nokta ve sivilceler İçin Maske-Siyah Nokta Giderici Çözümler ve Kremler

Siyah Nokta ve sivilceler İçin Maske-Siyah Nokta Giderici Çözümler ve Kremler

Bir önceki yazımızda sivilcelere neden olan siyah noktaları geçirmenin aynı zamanda sivilcelerin tedavisi için de çok önemli bir aşama olduğunu yazmıştık. Siyah noktaların bitkisel tedavisi bu bakımdan oldukça önemli bir alternatif tedavi yöntemidir. Bunun yanında siyah nokta ve sivilce giderici kremler de doktor reçetesi ile alınması kaydıyla bizler tarafından okurlarımıza tavsiye edebileceğimiz diğer bir siyah nokta tedavi seçeneğidir. Siyah noktaların yüzün temizliği ile belirli ölçüde giderilebileceğini ancak siyah noktalara ciltteki yağlanma ve hormon düzensizlikleri olduğunu da okurlarımıza hatırlatalım ve siyah noktalar için maske tariflerine ağır ağır geçelim.

Bebek gibi bir yüz için ne yapmalı?

İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yolları. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı görebilirsiniz.

Yüz için Nemlendirici Maske Tarifi

Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Siyah nokta için doğal çözümler-evde bitkisel maskeler

Malzemeler: Limon suyu + yoğurt
Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Kendi kullandığım siyah nokta maskesi için tıklayın.Şiddetle tavsiye ediyorum bu maskeyi

Sivilceler ve Siyah Noktalar için zeytinyağı karnıbahar maskesi

Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı
Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kez.

Kırışıklara Karşı Kaymak ve Elma Maskesi

Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.
Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

Yağlı Ciltler İçin Siyah Nokta Giderici Maske

Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre 10 – 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Siyah Nokta Giderici Kremler
clean&clear siyah noktalar için %85 çözüm. Uzatmadan kullanımına geçeyim Kullanımı:Yatmadan önce yüzü iyice yıkıyoruz.ılık su tavsiyemdir.Sonra kremin sürüyoruz. 10 dk beklettikten sonra yıkıyoruz. Aksam yatmadan önce yapılırsa daha iyi olur. devamlı kullanıldıgında verim alırsınız. KESİNLİKLE yağlı ve yağlı olmaya eğimli ciltler için kullanılır. Kuru ciltler kullanmasın.
İlk günlerde yanma olabilir.

Gelelim 2.kreme nivea siyah noktalar ve sivilceler için çıkarılmıştır.
Nıvea vısage dengeleyici yüz ve temizleme jeli sivilcelerede iyi gelmektedir. Buda yağlı ve yağlı olmaya eğimli ciltler için kullanılır.
Kullanımı:Aksam yatmadan önce yine ılık suyla yüzü iyice yıkamalıyız. Aslında buhar banyosu yapılsa daha iyi olur.gözenekler acıldıgından etkisi artar.Cildi temizler. Sonra sürdükten sonra yatıyoruz. İlk günden itibaren yavas yavas farkedeceksiniz.
Nivea&visagenin bir özelliğide vardır.Yüzü gergin ve güzel göstermektedir. Nivea SİVİLCELERE iyi gelmektedir.Yag oranını dengeledigi için.Ergenlikte olusan yağı dengelemektedir.

Her insanın cildi farklıdır.Her krem iyi gelecek değil. Ben kendimden örnek vereyim. Clean&clear bendeki siyah noktaları baya yok etti.Yüzdeki siyah noktaların çogunun rengini actı ve iyileştirdi. Tabi her krem gibi bunlarda zamanla etkisini gösteriyor. 2-3 günde olcak iş değildir. İyileşme 6-12 ay arasında değişir.

“Siyah Nokta ve sivilceler İçin Maske-Siyah Nokta Giderici Çözümler ve Kremler” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir