Bacak İnceltmek İçin Ne Yapmalı-Bacakları İncelten Yöntemler Egzersizler Tavsiyeler

Bacak İnceltmek İçin Ne Yapmalı-Bacakları İncelten Yöntemler Egzersizler Tavsiyeler

Bacakların ince, kalçanın dolgu ve belin ince olması evrensel bir kadın estetiği tanımıdır. Tabi bacak ve bel bölgesi vücudun en çabuk kilo alan ve bölgesel yağları biriktiren bölgeler olması da işi bir hayli zorlaştırıyor. Hanımların büyük kısmı zaten bacaklarını kalın bulurlar ve daha fazla inceltmek için değişik çözümler, yollar ve yöntemler denerler. Eminim ki bir çoğunuz bacaklarının kalınlığından daha doğrusu ölçüsünden memnun olmayanlar grubuna giriyor. Zaten medya da ince ve zarif bacaklı kadınları gerek reklamlarla gerek film ve dizilerle iyice bilinç altımıza sokuyor. Peki ince bacaklara sahip olmak için ne yapmalı? Buyurun okuyalım.

Doktorlar ve fizik tedavi uzmanları, verdikleri ufak tiyolarla kadınların dertlerine derman olabliyorlar. Mesela ince bacaklara sahip olma isteği gibi. Sizin de televizyonlarda ve gazetelerde gördüğünüz kadınlar gibi ince ve düzgün bacaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler aşağıda….

• Yürüyüş yaparken topuklarınıza basmak yerine parmak uçlarınıza basmayı deneyin, topuklarınızı yere değdirmemeye çalışın. Bu, gövdenizin biraz öne eğilmesine ve tüm bacağınızın, özellikle de uyluk kemiğinin ön kısmının çalışmasını sağlar. Bu şekilde 5 dakika koşun.

• Sağ ayağınızla ileri doğru büyük bir adım atın. Sağ dizinizin doğru bir açıyla bükülmesi gerekiyor. Daha sonra sol bacağınızla da büyük bir adım atın. Yine vücudunuz hamle eder pozisyonunda olsun.
• Yine parmak uçlarınızla koşun; ama ileri doğru her adımınızda dizlerinizi mümkün olduğu kadar yukarı çekmeye çalışın. Topuklarınızı yere değdirmeyin. Böylece baldırlarınızı ciddi biçimde çalıştırmış olursunuz. 30 saniye çalışıp, 30 saniye dinlenerek beş kez bu hareketi tekrarlayın.

• Parmak uçlarınızda koşmaya devam edin, ancak bu sefer her adımınızda topuklarınızı kalçanıza değdirmeye çalışın. Baldırlarınızın arka kısmını çalıştıracak bu hareketi 30 saniye süreyle beş kez tekrarlayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir