Sarımsak Zayıflatırmı-Sarımsak Zayıflatıyor

Sarımsak Zayıflatırmı-Sarımsak Zayıflatıyor

sarımsak zayıflama zayıflatırmı
sarımsak zayıflama zayıflatırmı
Sarımsak sadece bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı bizleri koruyan bir besin maddesi değildir. Doğru bir biçimde kullanıldığında sarımsak hem zayıflatıyor hem de metabolizmayı hızlandırıyor. Sarımsağın genellikle kalp ve damar hastalıklarını önleyici etkisinin olduğu söyleniyor. Ancak kilo vermek için de son yıllarda sarımsak hapları büyük ilgi görüyor. Sarımsağa kilo verdirici etki veren şey sarımsak içerisinde bol miktarda bulunan alisin isimli bir bitkisel kimyasaldan başkası değil. Sarımsakta bulunan alisin enzimi hem vücutta mikropları kırıcı bir etki yapıyor hem de kan yağını ve kandaki kolesterol oranını düzenleyerek kolesterolü düşürücü etki sağlıyor.

Kalp hastalıklarından diyabete kadar pek çok konuda vücudun yanında yer alan sarımsağın bu denli etkili olmasında içerisindeki hafif acımsı tadı veren maddeler önemli rol oynuyor.

Özellikle alisin pişirildiğinde etkisi azalsa dahi yine de belirli derecede bir etkiye sahip oluyor. Sarımsak güçlü antioksidanlar olan C ve E vitaminleri içeriyor.

Günde bir diş sarımsak yemek vücuttaki zararlı yağlardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca kötü kolesterolü düşürerek kan damarlarındaki pıhtılaşmaları da önlüyor.

Çünkü sarımsak kandaki kolesterolün oksitleşmesini ve bu nedenle kan damarlarının içinde birikmesini önlüyor.

Sarımsak Çayı Zayıflatırmı?

Sarımsak bildiğiniz gibi son derece faydalı bir besin. Her açıdan faydalı olan sarmısağın zayıflattığı da biliniyor. Sarımsak zayıflatıyor. Sarımsak çayı ile kilo veren ünlüler de yine sarımsaklı çayın zayıflattığında hem fikir. Siz de zayıflamak istiyorsanız sarımsağı diyetinizde sık sık kullanın ve kilo verin diyoruz.

İşte sarmısaklı çayın tarifi !

Küçük bir taze zencefili soyun ve 2 fincan suyla kaynatın. 6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve soğuk için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir