Balgam Söktürücü Bitkisel Çözüm Tarifi-Balgam Söktürücü Bitkisel Kür ile Balgam Sökme

Balgam Söktürücü Bitkisel Çözüm Tarifi-Balgam Söktürücü Bitkisel Kür ile Balgam Sökme

 

Balgam çıkaranlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bitkisel kür ile balgam söktürerek sürekli balgam çıkarma şikayetine bitkisel çözüm elde edeceksiniz.  Sigara ve puro tiryakilerinde sıkça görülen balgam şikayetinin temelinde vücudun yabacı maddelere karşı verdiği bir tür tepki yatmaktadır. Aslında balgam sökmek, solunum yolunu temizleyen bir şeydir. Şimdi Tere bitkisinden faydalanılarak yapılan balgam söktürücü bitkisel çözüm kürü nasıl yapılıyor onu anlatalım.

 

Gerek sigaradan gerek ise her hangi bir sebepten ötürü sorun yaratan balgam için bitki kürü öneriyor Dr. İbrahim Saraçoğlu…

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü bitkileri merak edenlere ve bronş açıcı ilaç isteyenlere tere kürü kullanmalarını tavsiye ediyor. Terenin bronş açıcı, balgam sökücü özelliklerinin olduğunu söyleyen Saraçoğlu, hamile kadınlara hamileliğin ilk 4 ayında ve diyaliz hastalarına ise tere yemelerini tavsiye etmiyor.

Sayın Saraçoğlu fazla sigara içenlere, bronşları dolanlara, akciğer kanseri yüzünden rahat nefes almakta zorlananlara ve balgam çıkarmada zorlananlara aşağıdaki tere kürünü uygulamalarını önermektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Balgam Sökücü Tere Kürü

Kaynamakta olan yarım litre kadar suyun içine 15-16 tane tere ilave edilerek kısık ateşte yalnızca 3 dakika haşlanır. Tereler haşlanırken tencerenin ağzı kapalı tutulmalıdır. Haşlanan tere suyu hiç soğuması beklenmeden direkt olarak süzülür. Süzüldükten sonra soğuması beklenir.

Hazırlanan bu tere kürü aç karnına ya da yemeklerden 2 saat kadar sonra içilir. Tere kürü günlük taze olarak hazırlanır ve 5 gün boyunca araklıksız küre devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu yaklaşık 3. günden itibaren bronşların açılacağını ve kolayca balgam sökülmeye başlanacağını belirtiyor. Sigara tiryakilerinin ise tere kürüne dönem dönem devam etmelerinin faydalı olacağını açıklayan Sayın Saraçoğlu, tere kürünün içindeki bazı kimyasal maddeler nedeniyle idrar yaparken hafif yanma olabileceğini ve bunun normal olduğu konusunda da hastaları uyarıyor.

Sayın Saraçoğlu, demire bağlı anemi şikayeti olanlara yemeklerde tere yemelerini tavsiye ederken, iltihaplı romatizma şikayeti ve iyi huylu prostat büyümesi şikayeti olanlara da yukarıda tarifini verdiğimiz tere kürünü ayda bir kez uygulamalarının yararlı olacağını söylüyor.

Uyarı: Tere kürü, diyaliz hastaları ve böbrek yetmezliği olanlara kesinlikle tavsiye edilmez

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir