Sarkık Yüz İçin Bitkisel Tedavi Yolları-Yüzdeki Sarkmalar ve Yüz Sarkmalarına Bitkisel Çözüm

Sarkık Yüz İçin Bitkisel Tedavi Yolları-Yüzdeki Sarkmalar ve Yüz Sarkmalarına Bitkisel Çözüm

Kadınlarda yüz sarkması sorunu özellikle orta yaş üstü kadınlarda görülen yüz sarkmasına bitkisel çözüm yolları olduğu kadar yüz sarkması için egzersiz yöntemleri de oldukça revaçtadır. Şimdiki yazımızda sadece yüz sarkmasına bitkisel çözüm yolları anlatılacak ancak daha sonraki makalelerimizde yüz sarkması için krem yüz sarkmasına karşı egzersizler ve yüz sarkmasına maske gibi yüz sarkmasına iyi gelen yöntemler de sizlerle paylaşılacaktır.

yüz sarkmasına ne iyi gelir -yüz sarkması tedavisi-yüz sarkmasını önlemek için ne yapmalı?

Suna Dumankaya Formülü:

Herbalist ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, Yüzdeki sarkmalar için bitkisel ve doğal çözüm önerilerinde bulunuyor.

Sıklıkla havuç salatası tüketmelisiniz. Ayrıca yarım litre kadar sütü buz kalıplarına doldurarak buzlukta dondurun. Her sabah kalktığınızda bir parça buz haldeki sütü yüzünüze sürün. Bu uygulama sayesinde cildiniz toparlanır. Ayrıca eşit miktarda süt ve yaş maya karıştırarak cildinize sürebilirsiniz. Bu da cildi toparlar ve yüz sarklamaları gecikir.

1 adet orta boy olgun ayva alın ve çekirdeklerini çıkarın. bir kap içerisine bırakın ve üzerine çıkacak kadar su ekledikten sonra 2 taşımlık kaynatın ve ortalama 2 saat kadar demledikten sonra süzün ve içerisine 1 tatlı kaşığı kadar bal karıştırarak tatlandırın. Her sabah bu karışımı cildinize sürün ve yarım saat kadar bekledikten sonra ılık su ile masaj yaparak temizleyin. Ardından cildinize en uygun nemlendirici krem sürerek uygulamayı tamamlayın.

Yüz sarkması şifalı bitkilerle tedavisi:

Uzmanlar, yorgunluk, sürekli kilo alıp verme, stres gibi nedenlerden kaynaklı olarak yüz derisinde meydana gelen sarkmalara karşı bitkisel tedavilerin etkili olduğunu belirtiyor. İşte yüz sarkmalarına karşı uygulanabilecek bitkisel tedaviler…

Yorgunluk, sürekli kilo alımı ve verimi gibi sebeplerden dolayı yüz derisi sarkar. Kırışma olmaz ancak yüz, aşağı doğru uzamış hissi verir.

İşte böyle zayıf kalmış yüz derisini kuvvetlendirip, yüz kaslarını da güçlendirerek, yüzü eski haline getirmek ve tekrar güzelliğini kazandırmak gerekir. İşte öneriler…

Alıç
Cildi besler. 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı aluç konur. (Kurutulmuş ve dövülmüş) 20 dakika demlenmeye bırakılır. Sonra temiz yüze bolca sürülür. 15 dakika sonra gülsuyu ile yüz silinir.
Adaçayı
Çeşitli esanslar ve hormon ihtiva eden adaçayı cilt için çok faydalıdır. 1 su bardağı sıcak suya 2 yemek kaşığı adaçayı yaprağı konur. 10 dakika demlenmeye bırakılır. Daha sonra bütün yüze bir tülbent yardımı ile kompres yapılır. Cilt kaslarını güçlendirir. Sarkıklığın giderilmesine yardımcı olur.
Nane
Cildi çok kuvvetlendirir. 1 bardak kaynar suya 1 çorba kaşığı kuru nane konur. 15 dakika süzülür. Akşam temiz yüze bolca sürülür. Kendi halinde kurumaya bırakılır. Sarkma başlamadan kullanmakta fayda vardır. Sarkmayı önler. Ayrıca, mevcut durumu tedavi edici özelliği de vardır.

Cilt Sarkmasına Karşı Bitkisel Reçete :

Alıç : Bu meyve cildi besler.

1 bardak su kaynatılır. Kurutulmuş ve dövülmüş 1 tatlı kaşığı alıç, bu suyun içine atılır ve 20 dakika demlendirilir. Süzülür ve temiz cilde bolca sürülür. 15 dakika beklettikten sonra, cilt gülsuyu ile silinir.

Adaçayı : Çeşitli esanslar ve hormon ihtiva eden adaçayı cilt için çok faydalıdır.

1 su bardağı sıcak suya, 2 yemek kaşığı adaçayı yaprağı konur. 10 dakika demlenmeye bırakılır. Süzüldükten sonra, temiz bir tülbent veya gazlı bez yardımı ile cilde kompres yapılır. Cilt kaslarını güçlendirir. Cildi toparlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir