kulak tıkanıklığına bitkisel çözüm-kulak tıkanması nasıl geçer

kulak tıkanıklığına bitkisel çözüm-kulak tıkanması nasıl geçer

kulak tıkanması yani kulak tıkanıklığı hakkında bilgi vereceğiz. Özellikle uçaktan inince, ya da yüksek rakımlı bir yere vardığınızda oluşan geçici tıkanıklıktan bahsedeceğiz.

Kulak tıkanıklığı nedir?

Kulak tıkanıklığı çok ciddiye alınması gereken bir bulgudur. Halk arasında kulağım tıkandı canım geçer, denir ancak bunun altında ani bir işitme kaybı olabilir. Kulak tıkanıklığının bir kaç nedeni vardır. Bir tanesi, dış kulak yolunda kir kulağı tıkar. Orta kulakta enfeksiyon ya da kulak zarında delik, iç kulakta neden belli olmayan işitme kayıpları ortaya çıkabilir. Bunların tümünde ani işitme kaybı olarak değerlendirmek gerekir.

Halk arasında kir vardı, banyoya ya da denize girdim ve kulağım tıkandır derler. Bu çok bilinen bir şeydir. Kir vardır, banyoda, havuzda ya da denizde şişer kulağı tamamiyle tıkar ve dolayısıyla ciddi bir işitme kaybı ortaya çıkar. Bu işitme kaybını ayırmak çok kolaydır. çünkü hastanın sesi o kulaktan gelir. Orta kulakta problem olabilir. Bu daha çok ağrılıdır, ateşlidir ya da kulak zarı deliktir. Dışarıdan herhangi bir alet sokmak da olabilir. Ya da orta kulaktaki enfeksiyonun delinmesine bağlı, onun boşaltılmasına bağlı ortaya çıkabilir. Ya da kronik enfeksiyonlara bağlı ortaya çıkabilir.

Doktorların en çok ciddiye aldığı iç kulak tipi işitme kayıplarıdır. Buna ani işitme kaybı denir Ani işitme kaybı acil bir işitme kaybıdır. Dolayısıyla ilk 24 saatte mutlaka müdahale gereken hastalık tablosudur. Bir anlamda kalpte nasıl enfarktüs geçiriyorsa iç kulakta da enfarktüs geçiriyor gibi değerlendirmek gerekiyor. Bunu iç kulağın enfarktüsü gibi değerlendirip hemen hastaneye yatırıp, 24 saat içinde ona uygun damar genişletici ve diğer ilaçları verip bir an önce düzeltmek gerekiyor.

Bir de östaki borusunun tıkanıklığına bağlı işitme kayıpları ortaya çıkabilmektedir. Bu daha çok uçak yolculuğunda herkesin başına gelen bir şeydir. Uçak inerken kulak çıtır çıtır ses çıkartmaya başlar sonra tıkanır. Bu östaki borusunun orta kulağa hava göndermemesine bağlıdır. Orta kulaktaki hava hapsolur ve orta kulakta vakum yapar. Bu bir işitme kaybıdır. Herkesin başına gelmiştir. Bunu açmak için zorlamamak gerekir. Sakin sakin yutkunmakla bir süre sonra kulak açılacaktır.

kulak tıkanıklığına bitkisel çözüm

Bitkisel Çözümün Latince Adı: Oleum Nigellae Sativae
Türü: Bitki
İyi Gediği Hastalık: Kulak tıkanıklığı
Tedavi Nasıl Yapılı: Çörek otu yağı kulağa damlatılırsa sonradan meydana gelen üşütme,rüzgar alma,iltihap,tıkanıklık gibi marazlara gayet faydalıdır.

Yan Tesiri: Yüksek dozajda almamak lazım. Balla tadlandırılarak kullanılması makbuldür.
Önemli Notlar: Pastalara, böreklere, yemeklere, baharat olarak devamlı kullanınız. Balla macun yapıp yiyiniz. Bağışıkık sistemini kuvvetlendirdiğinden kolay kolay hastalanılmaz. Çörek otu, bal, zeytinyağı, incir ve hurmaya önem veren sıhhatli bir bünyeye sahip olur. Çörek otu yağı ile göz, kulak, burun ve boğazlar her ay yağlanmalı.
İçindekiler:Yağ %35-40, Acı maddeler, Uçan yağ, Saponin, Tanen, Nigelon (Bronşit nöbetlerine karşı ), Thymochinon (öde söktürücü )

kulak tıkanıklığına bitkisel çözüm,kulak tıkanması bitkisel çözüm,kulak tıkanıklığına ne iyi gelir,kulak tıkanıklığı bitkisel çözüm,kulak tıkanıklığı,kulak tıkanmasına bitkisel çözüm,kulak tikanikligina ne iyi gelir,kulak tıkanıklığına çözüm,çörek otu kulak,kulak tıkanıklığı bitkisel tedavi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir