Balgam Söktürücü Bitkiler Nelerdir-Sigara İçenlerde Balgam Sökmek İçin Bitkisel Kür Ömer Coşkun

Balgam Söktürücü Bitkiler Nelerdir-Sigara İçenlerde Balgam Sökmek İçin Bitkisel Kür Ömer Coşkun

Sigara tiryakilerinin ve boğaz yolu enfeksiyonları geçiren kişilerin en sık rahatsız oldukları sağlık sorunlarından bir tanesi de kuru öksürük ile birlikte görülen veya ayrı olarak görülebilen balgam sorunudur. Balgam sökmek için ekstra çaba harcamadan bitkisel çözüm yolları ve doğal kürler ile balgam sökücü bitkilerden faydalanmak artık son zamanlarda çok moda olmaya başladı. Bu sayede balgam çıkarma zorluğu çekenler ve boğaz yollarını rahatlatmak isteyenler için bitkisel bir kür geliştirildi. Bitkisel çözüm yolunu bulan ise Dr. Ömer Coşkun dan başkası değil. Şimdi sizlere balgam sökücü bitki formülleri hakkında bilgiler vererek neler balgam söker sorularına yanıt arayalım. Tabi ki Ömer Coşkun formülleri ile:

Kuru öksürüğe ne iyi gelir. Balgam söktürücü şifalı bitkiler hatmi çiçeği, çuha çiçeği, anason tohumu birlikte kullanıldığında balgamın sulandırılarak dışarı atılmasını sağlar.
Kullanıldığı yerler: Soğuk algınlığına bağlı üst solunum yolları hastalıkları ve bunun sonucu olan kuru öksürükte kullanılır.

Etkisi: Balgamın sulandırılarak kolayca dışarı atılmasını sağlar. Kramp giderici ve mikrop öldürücü etkisi vardır. Yapışkan madde polisakkarit ile kaygan dokuyu mukoza koruyarak tahrişi önler.

Kullanım miktarı: Çuhaçiçeği kökü günlük kullanım miktarı kadardır. Hatmi kökü ve anason tohumunun ilgili bölümlerde belirtilen günlük kullanım miktarlarının % 50-75 ‘i birlikte kullanılır.

Örnek bir karışım şöyle olabilir:
Hatmi kökü 60 gr (İnce kıyılmış)
Anason tohumu 20 gr (Dövülmüş)
Çuha çiçeği kökü 10 gr (İnce kıyılmış)

Hekim neden göstererek anason tohumu ve çuha çiçeği kökü miktarlarında değişiklik yapabilir.

Kullanım şekli: 1 yemek kaşığı çay karışımı bir fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülür, bal ile tatlandırılarak içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 3-5 fincan içilebilir.

Kullanılmaması gereken haller: Anason ve anethole hassas kişiler kullanmamalıdır.

İstenmeyen etkileri: Bazı hallerde cilt, solunum yolları ve sindirim sisteminde alerji görülebilir, bulantı ve mide şikayetleri meydana gelebilir.

İlaçlarla uyumsuzluğu: Yok. Birlikte alınan diğer ilaçların emilimi engellenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir