şekerli yoğurdun faydaları-şekerli yoğurt nelere iyi gelir-şekerli yoğurt zayıflatırmı

şekerli yoğurdun faydaları-şekerli yoğurt nelere iyi gelir-şekerli yoğurt zayıflatırmı

Yoğurdun insan sağlığına en büyük faydası ve yararı şüphesiz içerdiği probiyotikler ve toksin atıcı maddeler nedeniyledir. Bunun yanında yoğurt, kalsiyum bakımından son derece zengin bir besin olup gerek bebeklerin boy uzaması gerekse kemiklerinin güçlenmesi için oldukça büyük faydalar barındırmaktadır. Yoğurttaki kalsiyum diğer yandan yetişkinler için zayıflatıcı ve kilo verdirici bir özellik te arz eder. Yoğurdun içerdiği bu değerli mineral, kan yoluyla hücrelere ulaşarak hücrelerin yağ yakımına yardımcı olur ve metabolizmayı hissedilir derecede hızlandırarak kilo vermek için sizlere kolaylık sağlar.

Şekerli Yoğurt Zayıflatırmı

Zayıflamak için yoğurdu tüketirken içerisine çok az miktarda şeker atarsanız ve bir kase yoğurdu yemeklerden ortalama 40 dakika önce tüketirseniz kan şekerini düzenleyeceği ve midede tokluk hissi oluşturacağı için zayıflamaya yardımcı olur.

Yoğurdun faydaları

Yoğurt vücudumuz için inanılmaz etkilere sahiptir. Ve çok önemli bir besin kaynağıdır. Yoğurdun yapısı ve içerdiği besin değerleri nedeniyle insan sağlığı açısından kaynağı sütte bile olmayan faydalara sahiptir. Vücudumuz yoğurdun içindeki kalsiyum ve proteini süte göre daha çabuk emer, bu nedenle de kemiklerin gelişimi açısından süte göre daha etkilidir.

Bağışıklık sistemi

Yoğurt zengin besin değeri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu özelliği nedeniyle vücudumuzu kanserden, mide ve bağırsak hastalıklarından, mide, kolon ve ince bağırsak kanserlerine kadar birçok hastalıktan korur.

Yoğurt mikropları öldürüyor

Yoğurt kolesterol emilimini azaltır, probiyotik aktiviteye sahiptir ve çocukların bulaşıcı karaciğer iltihabı (hepatit) hastalıklarının tedavilerinde kullanılır. Ayrıca yoğurt, bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.

Laktoz sindirim

Yoğurt sindirimi kolaylaştırır. Çünkü, vücutta kendi kendine sindirilen tek gıda yoğurttur. Tüberküloz hastalığına karşı doğal bir antibiyotik etkisi gösterir. Stres, alkol, kolalı ve karbonatlı içeceklerle zarar gören sindirim sistemini korur. Bazı bünyeler yapısı gereği sütteki laktozu sindiremez. Bu durum fiziksel rahatsızlıklara neden olur. Sütte bulunan laktoz, yoğurtta laktik asite dönüştüğünden, bu kişiler gerekli besinleri yoğurttan sağlayabilir.

Yoğurtla güzellik

Güzellik için de çok önemli bir besin kaynağı olan yoğurdun cilde müthiş bir parlaklık kazandırdığını da unutmamak gerekir. Yüzde 61 oranında yağ yakıcı özelliği nedeniyle formda kalmayı sağlar. Yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Yoğurt, doğal bir nefes kokusu ve diş taşı önleyicisidir. Ayrıca yağ yakma özelliğiyle çabuk kilo vermek ve özellikle karın bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için de ideal bir besindir.

Yoğurt ve diyet

Şekersiz yoğurt nefes kokusunu giderir diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önler. Japonya’da yapılan bir araştırmada 6 hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80’inde nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyinin düştüğü, yoğurdun içeriğindeki maddelerin bu rahatsızlıkları önlediği ortaya çıktı. ABD’de yapılan bir araştırma ise, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde 3 öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet programı uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdiklerini tespit etti. Zayıflama diyetlerinde yoğurt yiyenlerin yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları görüldü. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları da belirlendi. Düşük yağ oranlı süt ürünlerinden oluşan kalsiyum ve protein ağırlıklı diyetin, yağ yakma ve kilo vermek için ideal olduğu vurgulandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir