argan yağının faydaları-argan yağı ne işe yarar-argan yağı fiyatı satışı

argan yağının faydaları-argan yağı ne işe yarar-argan yağı fiyatı satışı

Nadir bilinen bir bitkisel yağ olan argan yağını kullananlar bilirler. Özellikle saç bakımı için tercih edilen argan yağı egzotik bir bitki yağıdır. Argan yağının üretimi maalesef ülkemizde yapılmıyor. Çünkü argan ağacı adı verilen ve meyvelerinden yağ elde edilen bu bitki, Kuzey Afrika da özellikle de Fas ta yetişiyor.

Fas’ın sıvı altını olarak bilinen,yalnızca Fas’ın güneybatısında yetişen Argania spinosa ağacından elde edilen argan yağı, içerdiği E vitamini, ferulik asit ve diğer güçlü antioksidanlarla kozmetikçilerin gözdesi. Cilt kuruluğunu önleyen ve ince çizgileri dolduran argan yağı, yağlı ciltler için de umut veriyor. Bir araştırmada, argan yağı içeren kremlerin sebum üretimini yüzde 42 düşürdüğü gözlemlenmiş.

Argan yağının yemeklik ve kozmetikte kullanılan 2 türü vardır
Kozmetikte kullanılanı soğuk pres yöntemiyle çıkartılır, 30 Kg. meyveden alınan 4,5 Kg. çekirdekten ancak bir litre yağ elde edilebiliyor.

Yetiştirilen daha doğrusu doğada yedişen bu bitkiyi Fas kadınları kendine has yöntemle ayrıştırarak yağını çıkartıyorlar. Yüzde yüz bitkisel ve katıksız olan argan yağı, biz kadınların güzelliklerine güzellik katıyor. Özellikle saç bakımında kimi otoriteler bu yağın devrim niteliğinde olduğunu söylüyorlar. Bu yağı komşu ülkelerimiz olan Suriye, İran Irak gibi ülkelerden tedarik edebilirsiniz arkadaşlarım. Ortalama 10-30 tl arasında değişen fiyatları var. ( 250-500 ml )

ARGAN YAĞININ FAYDALARI :

* Derinin yaşlanmasını önler ve çatlamış derinin, çabuk iyileşmesini sağlar.
* İyi bir afrodizyaktır.
* Emilimi oldukça yüksek olduğundan, krem gibi kullanılabilir.
* Çok az miktarlarda üretildiğinden dolayı çok kıymetlki ve pahalı bir yağdır.
* Saf zeytinyağına eşdeğer bir yağ.

KULLANIM ŞEKLİ :

Argan yağını kullanmadan önce, elinizde ovup, ısıtmanız gerekmektedir. Sonra, ayak parmaklarınızdan başlayarak, iki ayağınıza iyice yedirin. İki elinizle yuvarlak hareketler yaparak, bacağınızı ve kaslarınızı iyice ovun. Daha sonra göğüs kısmınıza geçin. Omuzlarınızı iyice ovalayın.
İki elinizi ensenize koyarak parmak ucunuzla masaj yapın ve baş tarafınıza doğru gelerek, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak rahatlayın. Bu yağın en az 30-40 dak. vücudunuzda kalması gerekmektedir. Dilerseniz bu yağı yıkamadan pamuklu bir gecelik giyerek uyuyabilir ve sabah duş alabilirsiniz.

“argan yağının faydaları-argan yağı ne işe yarar-argan yağı fiyatı satışı” üzerine 3 yorum

 1. Ben fasdan ve fransadan argan yağı ve kozmetik ürünlerini getiriyorum. ürünün üretim sürecinden başlayarak cilde uygulaması konularına kadar hakimim.
  argan yağı tüm dünyada kullanılan ve çok gözde olan bir ürün. ancak türkiye’de suistimale açık bir konu gördüğüm kadarı ile. özellikle aktarın çoğunda satılanlar malesef argan yağı değil, en azından cilt bakım ürünü olarak işlenmiş argan meyvesi değil. cilt bakım ve saç bakım ürünü olarak kullanılması gereken ürün genelikle soğuk press olarak isimlendirilir ve bu yağ saydam-altın sarısı renginde ve kokusuzdur. eğer içinde bir koku ( meyve asansı katarlar içine kokusunu alsın diye vs.) veya bulanık bir rengi varsa uzak durum.
  birde ürününüzü türkye’de ulaşabileceğiniz bir yerden alın.
  amacım sadece ürün satmak değil aynı zamanda konu hakkında insanımı bilgilendirmek.
  eğer ilgilenirseniz bana yazın
  Omer / Benefi
  benefi@live.com
  05415411294

  1. ömer bey,marhabalar.ben mersinden yazıyorum.ben yeni duydum argan yağını…onun 50 ss nekadarına verdiğinizi merak ediyorum,belki de sizden herzaman yağı ala bilirim.saygılar.
   dr. gülmira ibrahimoğlu
   feceden da beni ekleye bilirsiniz,ordaki adım-gülmira ibrahimoğlu.
   yazsanız çıkarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir