Limon Sarımsak Kürü Mucizesi-Limon Sarımsak Faydaları ve Kullanımı

Limon Sarımsak Kürü Mucizesi-Limon Sarımsak Faydaları ve Kullanımı

Limon ve Sarımsak her ikisi de mucizevi etkileri ve faydaları olan 2 bitkisel iksir. Sarımsağın kalp damar hastalıkları için ne denli iyileştirici ve şifa verici bir bitki olduğunu biliyoruz. Buna bir de limon ve özellikle limon suyunun faydaları eklendiğinde ortaya gerçekten herkesin günde yarım bardak ta olsa tüketmesi gereken mucize faydaları olan bir bitkisel çözüm ortaya çıkıyor. Şimdi yazımızda sizlere limonun ve sarımsağın birlikte kullanımının faydaları anlatılarak Limon sarımsak kürü nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz.

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım. Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

% 100 LİMON VE SARIMSAK KÜRÜNÜN KANITLANMIŞ YARARLARI

1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.
2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların
yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.
3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.
4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.
5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor.
6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını
artırıyor,felçlere ve VERTİGO’da fayda veriyor.
7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor, ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T : İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı değişecek iken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve uygulamışlar şimdi ABD’de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı çözülmeye çalışılıyor.

“Limon Sarımsak Kürü Mucizesi-Limon Sarımsak Faydaları ve Kullanımı” üzerine 5 yorum

 1. limon sarımsak bilgisini forda yayınlayan arkadaşım, vermiş olduğunuz bilgi ve yaptığınız çalışmadan dolayı çok teşekkür ederim emeğinize sağlık, ancak bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterim, bu kürü hazırladım ve tarif edilen şekilde annem için uyguladım, açık konuşmak gerekirse bir fayda göremedim, belkide biz tam uygulayamadık, mail adresim mevcut gerektiğinde
  telefon numaralarımıda vermek isterim, lütfen konu hakkında daha detaylı bilgi verirseniz memnun olurum selamlar Erol Kıvanç.

 2. Sarmısakla ilgili bilimsel araştırmalar:
  Effect of essential oil of onion and garlic on experimental atherosclerosis in rabbits*1
  A. Bordia , S. K. Verma, A. K. Vyas, B. L. Khabya, A. S. Rathore, N. Bhu and H. K. Bedi
  Department of Cardiology and Medicine, Ravindra Nath Tagore Medical College, Udaipur, India
  Received 21 June 1976;
  accepted 26 July 1976.
  Available online 14 April 2005.

  Abstract
  Fibrinolytic activity significantly increased with onion (P < 0.001) and garlic (P < 0.001) while feeding only cholesterol actually decreased it (P < 0.001). Onion and garlic reduced aortic atheroma by about half(soğan yağı ve sarımsak yağı verilen tavşanlarda aorttaki ateroma yani plak yarı yarıya azaldı. ) It is suggested that the essential oils. of onion and garlic protect against experimental atherosclerosis by preventing the fall in the alpha lipoprotein fraction and by enhancing fibrinolytic activity, as well as by lowering the serum cholesterol and tri-glyceride levels.
  Author Keywords: Atherosclerosis; Fibrinolytic activity;
  sciencedirect.com/science/article/pii/S002432050201706X
  jn.nutrition.org/content/136/3/759S.full.pdf+html
  Yukarda Linki olan araştırma yıllanmış sarımsağın NO üretimini srttırdığını gösteriyor. NO damar iç yüzeyinin kayganlığını ve sağlığını sağlayan madde.

  The antioxidant effects and the changes in concentrations of tetrahydro-β-carboline derivatives (THβCs) identified in aged garlic extract (AGE
  Yıllanmış sarımsak ekstraktında tetrahydro-β-carboline,türevleri tespit edildi

  the identity of the immunomodulatory proteins in aged garlic extract (AGE) is not known.( Yıllanmış sarımsak ekstraktında immunsistemi aktive edici proteinler teşhis edildi

  fructosyl arginine (Fru-Arg) identified in aged garlic extract (AGE) were determined using several in vitro assay systems and high-performance liquid chromatography (HPLC). Our data indicate that Fru-Arg is a potent antioxidant, which forms and increases during the natural aging process and, thus, may contribute to the biological activities of processed garlic.
  (Yıllanmış sarımsak ekstraktında antioksidan potansiyeli çok olan fructosyl arginine tespit edildi

 3. ben 1993 denberi baypaslı kalp hastasıyım bu sarmısak limon kurunu ucuncu defa iciyorum cok faydasını gordum suan 10.cu gunundeyim. daha fazla bilgi almak istersentelefonumu ara tlf. 05372761006

 4. merhaba benim 65 yaşında annem e bu kürü uyguluyoruz. .şu an bir posta bitti 2. ye başlıcaz. annemin romatizmadan tutun iltihap ve tansiyon dahil bir çok hastalığı var. acaba etkisini ne kadar zaman sonra görebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir